Architekci biorą się za młyn

  • 21.05.2020, 10:40 (aktualizacja 21.05.2020, 10:56)
  • AN
Architekci biorą się za młyn
Niecałe pół roku ma Pracownia Architektów ZEN z Katowic na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej rewitalizacji budynku tzw. Młyna Michalenki.

Zgodnie z pierwotnym założeniem obiekt zostanie przeznaczony na działalność kulturalną. Ma się w nim znaleźć sala widowiskowo-teatralna z wyposażeniem multimedialnym pozwalającym na projekcje filmów i sala ekspozycyjna z przeznaczeniem pod galerię Muzeum Ziemi Chełmskiej. Wstępna koncepcja zakłada też stworzenie na dachu lub na ostatniej kondygnacji budynku kawiarni z widokiem na panoramę Chełma.

- Na realizację projektu wykonawca ma czas do 30 października - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

Samorząd zaoszczędził na tym zadaniu kilkaset tys. zł. Do wydania było prawie 430 tys. zł. Wybrany wykonawca zaproponował za swoją pracę 197 tys. zł.

Do opracowania zgłosiło się ok. 20 firm z całej Polski, m.in. z Katowic, Lublina, Warszawy, Poznania, Krakowa, Kielc czy Łodzi. Wpłynęła też jedna oferta z Chełma. Wyceny usługi były bardzo różne i kształtowały się od niewiele ponad 120 tys. zł do powyżej 600 tys. zł. Przy ocenie ofert urzędnicy brali pod uwagę trzy kryteria: cenę, doświadczenie projektanta oraz wysokość kary umownej, przy czym za podanie konkurencyjnej ceny można było zdobyć najwięcej punktów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe