Rzucali butelkami i znieważyli policjantów

  • 20.05.2020, 13:00
  • oprac. MP
Rzucali butelkami i znieważyli policjantów
Za uszkodzenie mienia odpowiedzą trzej chełmianie w wieku od 16 do 52 lat, którzy uszkodzili elewację ścian sklepu. Dwaj z nich znieważyli też interweniujących policjantów. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 2 000 zł. Sprawą najmłodszego zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Pozostali dwaj usłyszeli już zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

Do zdarzenia doszło w Chemie w poniedziałek wieczorem.

- Dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwych mężczyznach, którzy rzucają butelkami w ścianę budynku sklepu i kopią w nią. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 16-latka i 52-latka. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Podczas interwencji znieważyli też policjantów. Nieletni został przekazany pod opiekę członków rodziny. Starszy trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Funkcjonariusze ustalili, że wraz z nimi działał jeszcze 40-latek, który wcześniej został zatrzymany do wytrzeźwienia. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 2 000 zł. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Pozostałym dwóm policjanci przedstawili już zarzuty. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe