Leżąc na jezdni, nie udzielił pierwszeństwa

  • 20.05.2020, 12:01
  • (apm)
Leżąc na jezdni, nie udzielił pierwszeństwa
Kobieta musiała przeżyć szok, gdy okazało się, że przejechała po leżącym na drodze człowieku. Na dodatek mogła mieć poważną w skutkach sprawę karną. Prokuratura temat już jednak zamknęła. Ponieważ stwierdzono, że kierująca nie zawiniła, śledztwo umorzono.

Do wypadku doszło 17 listopada ub. r. wieczorem na drodze w Andrzejowie w gm. Kamień. 33-letnia mieszkanka gminy Dorohusk najechała na leżącego na jezdni 27-latka. Jak się później tłumaczyła, stało się zaraz po tym, jak wyprzedzał ją inny samochód, więc mężczyznę zobaczyła zbyt późno, by zdążyć zahamować. W ciężkim stanie trafił on do szpitala, miał wielonarządowe obrażenia.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierująca seatem kobieta była trzeźwa, natomiast poszkodowany miał we krwi ponad 3,30 promila. W ocenie biegłego "leżąc na jezdni, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej", a ona nie miała technicznych możliwości, by uniknąć wypadku. Z powodu braku znamion czynu zabronionego, śledztwo kilka dni temu umorzono.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe