Zatankujesz taniej na miejskiej stacji

  • 18.05.2020, 10:05 (aktualizacja 18.05.2020, 13:02)
  • AN
Zatankujesz taniej na miejskiej stacji
Na początku maja burmistrz Włodawy ogłosił, że miasto planuje uruchomić stację paliw, w ubiegłym tygodniu podobny pomysł przedstawił prezydent Chełma Jakub Banaszek. To odpowiedź samorządów na sugestie oraz głosy mieszkańców, którzy od lat skarżą się na wysokie ceny paliw.

Samorząd wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej rozpoczyna prace związane z uruchomieniem miejskiej, samoobsługowej stacji paliw.

- Mam świadomość, że utrzymująca się tendencja bardzo mocno obciąża budżety domowe chełmian, w tym również lokalnych przedsiębiorców, dlatego postanowiłem podjąć realne działania - tłumaczy prezydent Banaszek.

Zdaniem samorządu, uruchomienie miejskiej stacji benzynowej, która dzięki zmniejszonej marży, stanie się źródłem taniego paliwa, pobudzi konkurencyjność na rynku i - co pokazuje m.in. przykład Stalowej Woli, gdzie funkcjonuje tego typu obiekt - przełoży się na obniżenie cen u komercyjnych dystrybutorów.

- Chciałbym podkreślić, że głównym celem przedsięwzięcia nie są względy biznesowe. Zastosowanie wspomnianej niskiej marży oraz bezobsługowy system działania obiektu, gdzie kierowcy za paliwo zapłacą za pomocą specjalnego urządzenia przypominającego bankomat, pozwoli na wygenerowanie atrakcyjnej ceny - tłumaczy prezydent Chełma. - Powstanie miejskiej stacji to również korzyści dla spółek komunalnych oraz jednostek samorządowych, które, dzięki niższej cenie paliwa, obniżą swoje koszty.

Obecnie analizowane są miejsca, gdzie można byłoby ulokować miejską stację paliw.

Zmotoryzowani powinni być zadowoleni, ponieważ w ostatnich dniach media informują o zapowiadanych podwyżkach cen paliw.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe