Caritas zbiera na sprzęt dla szpitala

  • 17.05.2020, 10:43 (aktualizacja 17.05.2020, 13:38)
  • TWA
Caritas zbiera na sprzęt dla szpitala
"Mieszkańcy Włodawy w służbie miłości" to akcja Caritas Diecezji Siedleckiej, podczas której zbierane są pieniądze na rzecz włodawskiego szpitala.

- Szpital we Włodawie oraz potrzebujący mieszkańcy tego miasta i okolic będą mogli liczyć na wsparcie w walce z koronawirusem. Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, płynów do dezynfekcji, środków ochrony osobistej, w tym maseczek oraz materiałów potrzebnych do ich szycia – mówi Anna Nowińska z Caritas Diecezji Siedleckiej.

Inicjatorem zbiórki jest ksiądz Bogdan Iwańczuk, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

- Sytuacja związana z epidemią dotyka wszystkich ludzi. Niektórzy zostali pozbawieni dochodów albo zostały im one ograniczone. W naszej społeczności są osoby, które z powodu braku pieniędzy nie mogą pozwolić sobie na zakup dostatecznej ilości środków ochrony osobistej – mówi duchowny. - Pomoc trafi również do włodawskiego szpitala. Skorzystają z niej pracownicy medyczni, bo mamy świadomość, w jak trudnych warunkach realizują swoje zadania. Naszym gestem pomocy chcemy im powiedzieć, że o nich pamiętamy i w miarę naszych możliwości pragniemy wspomagać.

Pieniądze można wrzucić do puszek w wybranych sklepach i punktach handlowych na terenie miasta albo dokonać przelewu na konto: Bank Spółdzielczy O/Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 lub PEKAO S.A. I/O Siedlce 10 1240 2685 1111 0000 3656 2387, koniecznie podając tytuł wpłat "Dla Włodawy".

- Przyda się każda złotówka, a im większą kwotę uda się zebrać, tym więcej produktów zabezpieczających przed koronawirusem będziemy mogli zakupić – przekonuje wikariusz. - Zwróciliśmy się o pomoc do Caritasu z dwóch powodów. Organizacja dysponuje odpowiednim doświadczeniem, przygotowaniem logistycznym i prawnym.  Poza tym łączą nas wspólne wartości chrześcijańskie, które chcemy wcielać w życie.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe