Festiwal Trzech Kultur tylko przez internet

  • 16.05.2020, 11:16
  • TWA
Festiwal Trzech Kultur tylko przez internet XXI edycja Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie odbędzie się bez udziału widzów. Wszelkie wydarzenia będą relacjonowane w internecie
Nocy świętojańskiej we Włodawie nie będzie w tym roku. Z kolei Festiwal Trzech Kultur jest planowany, ale tylko w wersji on-line, o ile z powodu epidemii muzeum znów nie zostanie zamknięte.

Impreza sobótkowa na stałe wpisała się w kalendarz włodawskich wydarzeń. Planowana była w ostatni weekend czerwca, ale się nie odbędzie.

- Oficjalnie jeszcze nie odwołaliśmy imprezy z okazji nocy świętojańskiej, ale nie będziemy jej organizowali z wiadomych przyczyn. Byłoby to wydarzenie masowe. Poza tym od tygodni nasza placówka nie funkcjonowała, nie mamy dochodów i nie mielibyśmy z czego dołożyć do tego wydarzenia. Wiem już, że niektóre instytucje w kraju rezygnują nawet z przyszłorocznych imprez. My aż tak daleko nie sięgamy, ale przynajmniej w najbliższym czasie chcemy zachować maksimum ostrożności, aby nie narażać mieszkańców na ryzyko zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Anita Lewczuk vel Leoniuk, dyrektor Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie.

Festiwal Trzech Kultur planowany jest w dniach 18-20 września. Na jego organizację muzeum otrzymało już 85 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Złożyliśmy kilka wniosków na różne projekty, które chcielibyśmy zorganizować w ramach festiwalu, ale jeszcze nie wszystkie zostały rozpatrzone. Wiemy, że na pewno 85 tys. zł będziemy mieli – tłumaczy dyrektor muzeum.

Będzie to jednak inny festiwal od tych, które dotychczas się odbyły, bo bez udziału publiczności. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane on-line, ale szczegółów dyrektor muzeum nie chce jeszcze zdradzać.

TWA

Czy czujesz się bezpiecznie w dobie pandemii COVID-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe