Rewitalizacja Placu Łuczkowskiego i Parku Miejskiego - miasto publikuje projekty

  • 16.05.2020, 10:39 (aktualizacja 16.05.2020, 10:49)
  • Żródło: Facebook Miasto Chełm
Rewitalizacja Placu Łuczkowskiego i Parku Miejskiego - miasto publikuje projekty Facebook Miasto Chełm
Prezydent Chełma Jakub Banaszek zaprezentował projekt rewitalizacji Placu Łuczkowskiego i Parku Miejskiego. Obecnie władze miasta są na ostatnim etapie starania się o pozyskanie środków finansowych.

Plan Łuczkowskiego czeka sporo zmian.

- Zgodnie z przedstawionym projektem, osobiście chciałbym żeby pojawiło się więcej drzew liściastych w donicach. Niestety obecność Podziemi Kredowych uniemożliwia normalne nasadzenia. Główny cel to oczywiście zabezpieczenie Podziemi Kredowych. Projekt zakłada m.in. wymianę podłoża, mała architekturę, dobudowę nowego budynku i zieleń - pisze na swoim profilu facebookowym Prezydent Jakub Banaszek.

Rewitalizacja Parku Miejskiego zaplanowana jest natomiast zgodnie z przedstawionym projektem.

- Jeśli uda nam się pozyskać dofinansowanie, to oba projekty zostaną wpisane do budżetu miasta, a w tym roku ogłoszone zostaną przetargi na realizacje. Wstępnie, w trybie negocjacyjno - uzgodnieniowym projekt został zaakceptowany przez Urząd Marszałkowski - dodaje Prezydent.

(projekt modernizacja Parku Miejskiego - źródło: Facebook Miasto Chełm)

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Czy czujesz się bezpiecznie w dobie pandemii COVID-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe