Pomnik braterstwa zasypany śmieciami

  • 14.05.2020, 08:09
  • AN
Pomnik braterstwa zasypany śmieciami
Może to braterstwo nie było zbyt trafione, ale skoro pomnik stanął na terenie cmentarza, to nie powinien tonąć w śmieciach. Choć już je uprzątnięto, sprawą zajmie się policja.

Pomnik chwały polsko-radzieckich bohaterów wraz z tablicami inskrypcyjnymi w języku polskim i radzieckim znajduje się na terenie cmentarza wojennego, na skraju lasu Borek. Wzniesiony został z okazji 20. rocznicy powstania Polski Ludowej, z inicjatywy społeczeństwa ziemi chełmskiej, a więc jest częścią historii naszego miasta...

Do naszej redakcji dotarły zdjęcia, jak wygląda teren wokół pomnika. Bez względu na to, jaki stosunek mamy do przyjaźni polsko-radzieckiej, monument znajduje się na cmentarzu wojennym i choćby z tego tytułu miejsce to powinno być traktowane z szacunkiem. Tymczasem wokół walają się śmieci.

- To cmentarz, tu są pochowani ludzie, którzy walczyli o naszą wolność. Może nie w tym miejscu powinien stać ten nieszczęsny pomnik, ale skoro już jest, to nie można tu śmiecić - denerwuje się nasza Czytelniczka.

Na prośbę departamentu komunalnego urzędu miasta śmieci uprzątnęli pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Mieszkaniowych w Chełmie. Interweniowała też straż miejska.

- Urządzanie składowiska odpadów na cmentarzu oraz dewastacja pomnika zostaną zgłoszone policji - zapowiada Dominik Gil z gabinetu prezydenta Chełma.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miro Tworec
Miro Tworec 15.05.2020, 08:21
".... z tablicami inskrypcyjnymi w języku polskim i radzieckim ..."
Parias
Parias 14.05.2020, 08:14
Cmentarz to cmentarz i należy się szacunek tam leżącym - kimkolwiek by nie byli.

Pozostałe