MotoKropla odwołana

  • 14.05.2020, 08:03
  • MP
MotoKropla odwołana
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany pomysłodawcom kolejnej dużej imprezy w naszym regionie. Nie odbędzie się czerwcowa MotoKropla, która miała być połączona z MotoPiknikiem w amfiteatrze w Kumowej Dolinie. Organizatorzy podjęli tę decyzję w zeszłym tygodniu, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo.

MotoKropla to cykl imprez organizowanych w Polsce przez grupy motocyklowe. Odbywają się wtedy koncerty, akcje oddawania krwi oraz pokazy poświęcone bezpiecznemu poruszaniu się po drogach. Ta planowana na 13 czerwca przez Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu z Chełmskim Domem Kultury i Stowarzyszeniem AiMix Studio została odwołana.

- Czekaliśmy z decyzją, wierząc, że może sytuacja ulegnie poprawie, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze – podkreśla Rafał Kochoń, prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu. - Trudno przewidzieć, jakie będą wytyczne rządzących w maju i czy imprezy masowe zostaną przywrócone. Jednak ryzyko cały czas będzie istniało. Wystarczy, że pojawi się jedna chora osoba, która zechce oddać krew. Wszystko mieliśmy już dopięte organizacyjnie, ale niestety sytuacja zmusza nas do podjęcia takich kroków.

Na tegorocznej edycji MotoKropli i MotoPikniku miało wystąpić kilka zespołów rockowych z Polski, a także grupa Orchidea z Czech. Czy impreza powróci w tym roku? Wszystko zależy od dalszego rozwoju sytuacji związanej z pandemią.

- Jeżeli będzie niekorzystna, organizację imprezy przełożymy na kolejny rok – dodaje Rafał Kochoń. - Krew, którą zbieramy podczas tej akcji, jest najbardziej potrzebna właśnie w lecie, kiedy jest więcej wypadków. I dlatego przed wakacjami zależy nam najbardziej na promocji krwiodawstwa.

MP

Czy czujesz się bezpiecznie w dobie pandemii COVID-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe