W domach pomocy wszyscy zdrowi [AKTUALIZACJA]

  • 14.05.2020, 08:03 (aktualizacja 14.05.2020, 23:00)
  • DBEZ
W domach pomocy wszyscy zdrowi [AKTUALIZACJA]
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej w Kaniem, Chojnie Nowym Pierwszym i Nowinach już wiedzą, że nie są zakażeni koronawirusem.

Zakończyło się pobieranie próbek do badań na obecność koronawirusa od pracowników DPS-ów na terenie powiatu chełmskiego. Odbywało się to na zlecenie wojewody i przy wsparciu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Przed dom pomocy przyjechała karetka z obsługą. Osoby pobierające od nas próbki były bardzo dobrze zabezpieczone. Nawet rękawy kombinezonów oklejono dodatkowo taśmą. Trzeba było mówić bardzo głośno, bo w tych kombinezonach nie tylko widoczność jest ograniczona, ale też słabo dochodzą dźwięki - opowiadają osoby, które poddały się badaniu.

W DPS-ach w Chojnie Nowym Pierwszym i w Kaniem nie było konieczności badania pracowników administracji, bo nie mają styczności z obsługą. Ich biura znajdują się w oddzielnych budynkach.  Dlatego można było poprzestać na przebadaniu obsługi. W Chojnie 33 osoby poddały się badaniu, w Kaniem - 24.

Placówka w Nowinach jest większa i nie ma możliwości oddzielenia obsługi od administracji. Dlatego tam przebadano najpierw 27 osób, a w ubiegły piątek przeprowadzono akcję pobierania próbek od 116 pracowników tej placówki. Wyniki badań są już znane. Tam również nie ma osób zakażonych koronawirusem.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe