Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Urzędy w nowej normalności

Pierwsze sesje w maseczkach i rękawiczkach już się odbyły. Wiele gmin otwiera punkty kasowe. Pracę zaczynają też Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów. - Załatwić można wszystko, chociaż inaczej niż to było przed epidemią - mówią urzędnicy.
Urzędy w nowej normalności
Hol Gmachu w Chełmie. Petenci trochę się gubią wśród urn i druczków

W ubiegłym tygodniu w budynku Urzędu Gminy Chełm trwały intensywne przygotowania do otwarcia punktu kasowego. Osoba przyjmująca pieniądze jest osłonięta szybą z pleksi. To element zabezpieczeń przed zakażeniem koronawirusem.

- Kasa będzie czynna. Osoby, które chcą wpłacić pieniądze, będą proszone pojedynczo - zapowiada sekretarz gminy Chełm Paweł Ciechan. - Wszystkie sprawy załatwiamy.

Obsługa petentów nie odbywa się jednak tak, jak to było przed epidemią. Interesanci, wchodząc na parter, podają cel swojej wizyty. Pracownik, który może sprawę załatwić, schodzi na dół i tam go przyjmuje.

- Co godzinę dezynfekowane są klamki, poręcze, listwy. Zachowane są wszelkie środki ostrożności - dodaje sekretarz gminy.

Ograniczenia w pracy urzędu zdejmują też inne gminy. Każdy samorząd robi to jednak według własnego uznania i możliwości. Gmina Kamień wróciła do stałych godzin funkcjonowania urzędu. Od ubiegłego tygodnia pracuje od godz. 7.10 do 15.10, a w środę w godz. 8-16. Przyjmowanie interesantów jest nadal ograniczone. Każdy, kto chce coś załatwić w gminie, najpierw musi zadzwonić w celu uzgodnienia z pracownikami urzędu terminu i sposobu obsługi.  Interesanci przyjmowani są jedynie w sprawach bardzo pilnych. Przy wejściu głównym do urzędu gminy zamontowany jest dzwonek, którego dźwięk zawiadamia o przybyciu petenta.

Gmina Żmudź ma czynną kasę, która funkcjonuje do godz. 13. Jednak w związku z nadal dynamiczną sytuacją związaną z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, urząd apeluje o dokonywanie płatności przelewem. Interesanci powinni się wcześniej telefonicznie umawiać na wizytę. Do budynku wpuszczani są pojedynczo.

Wszelkie wpłaty na rachunek Urzędu Gminy w Białopolu dokonywane w BS Białopole i są zwolnione z prowizji bankowej. Obsługa interesantów pozostaje nadal ograniczona, a dokumenty trzeba wrzucać do urny.

Niektóre gminy otwierają Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów. Tak jest w Malinówce na terenie gminy Sawin. PSZOK działa tam już w wyznaczonych przez gminę terminach.

Luzować zasad nie zamierza na razie chełmskie starostwo. Dokumenty składa się tam poprzez wrzucenie do urn ustawionych w długim rzędzie na korytarzu przy wejściu do budynku.

- Poczekamy jeszcze tydzień, zobaczymy, jak będzie rozwijała się sytuacja - mówi starosta Piotr Deniszczuk.

W tym tygodniu, 15 maja, ma się odbyć sesja rady powiatu. Będzie również zorganizowana przy zachowaniu szczególnych zasad ostrożności. Wyjątkowo odbędzie się na dużej sali konferencyjnej, by radni nie musieli się tłoczyć. Goście, w tym również dziennikarze, będą mieli miejsca wyznaczone w galerii na piętrze.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama