Galeria pod kontrolą

  • 13.05.2020, 13:04
  • AN
Galeria pod kontrolą
Z ciekawości, a może dlatego, że już można. Pierwsza w Chełmie galeria handlowa jest oblegana przez klientów, choć groźba zarażenia się koronawirusem wcale nie minęła. Jak zapewnia Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm, do tej pory nie doszło do przekroczenia liczby osób mogących robić zakupy w tym samym czasie.

Pani Ilona w tym tygodniu odwiedziła galerię po raz pierwszy. Przyjechała z drugiego końca miasta, bo chciała zobaczyć, jak sklep wygląda w środku.

- Kilka razy przejeżdżałam obok, ale jakoś miałam obawy i nie zdecydowałam się wejść. Odważyłam się dopiero w tym tygodniu. Jest elegancko, czysto, zauważyłam bardzo dużo ochrony. Mam nadzieję, że rygor sanitarny jest zachowany - mówi nasza Czytelniczka. - Wydaje mi się, że sporo klientów, podobnie jak ja, nie przyjechało na zakupy, ale raczej z ciekawości.

Zdaniem pana Adam galeria powinna lepiej przygotować się na przyjęcie klientów i przede wszystkim uzupełniać przy wejściu ilość płynów do dezynfekcji.

- Byłem w galerii trzy razy, w sklepie spożywczym. Tylko raz udało mi się zdezynfekować ręce. Dystrybutory z płynem do dezynfekcji były puste - mówi. - Być może wieczorem nikt już ich nie napełnia...

Rzecznik galerii zapewnia, że ekipy pracowników służb sprzątających regularnie uzupełniają płyn do dezynfekcji w dystrybutorach. Powierzchnie wspólne użytkowane najczęściej, takie jak toalety czy pasaże, czyszczone są cyklicznie specjalnymi środkami ochrony oraz znacznie silniejszymi detergentami niż zwykle. Na bieżąco dezynfekowane są też klamki, barierki czy poręcze.

Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, z powszechnego użytku na terenie centrum zostały wyłączone strefy relaksu, food court oraz zewnętrzny i wewnętrzny plac zabaw dla dzieci. Jak zapewnia Marcin Markowski, galeria monitoruje liczbę klientów i dba o to, by każdy czuł się w niej komfortowo.

 - W Galerii może przebywać ograniczona liczba osób. Klienci są też informowani przez personel oraz zachęcani do stosowania się do zasad i zaleceń związanych z ochroną zdrowia, w tym o zachowaniu bezpiecznego 2-metrowego dystansu. System kontroli dostępu został specjalnie dostosowany, by umożliwić monitorowanie liczby klientów na terenie Galerii i reagowanie na bieżąco. Oczywiście stosujemy się też do przestrzegania obowiązujących zaleceń rządowych mówiących o tym, że na terenie centrum handlowego może przebywać jeden klient na 15 metrów kwadratowych - dodaje Markowski. - Z kolei na parkingu obowiązuje zasada parkowania na co drugim miejscu postojowym.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe