Urząd Pracy rozdziela miliony

  • 13.05.2020, 10:06 (aktualizacja 13.05.2020, 10:33)
  • DBEZ
Urząd Pracy rozdziela miliony
W sumie ponad 2 mln 360 tys. zł wypłacił PUP w Chełmie przedsiębiorcom w ramach pożyczki, która potem może być umorzona. Ponad 2,5 tysiąca właścicieli firm czeka jeszcze na rozpatrzenie swojego wniosku.

Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie zalała fala wniosków o wsparcie finansowe w ramach tarczy antykryzysowej. Jako pierwszy ogłoszono nabór o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Pożyczka podlega umorzeniu pod warunkiem, że przedsiębiorca będzie prowadził działalność przez okres 3 miesięcy od dnia podpisania umowy.

- Do piątku, 7 maja, wpłynęło do nas ponad 3 tysiące wniosków. Wypłaciliśmy pożyczki już 472 przedsiębiorcom na łączną kwotę 2 milionów 360 tys. zł - mówi Barbara Gil, dyrektor PUP w Chełmie.

Wnioski o mikropożyczki są stosunkowo proste do wypełnienia i sprawdzenia. Przed urzędami pracy jest jeszcze realizacja innych programów w ramach tarczy antykryzysowej. Do PUP w Chełmie wpłynęło 58 wniosków o sfinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy niezatrudniającego pracowników oraz 36 wniosków o sfinansowanie wynagrodzeń pracowników i kosztów ubezpieczenia społecznego przez mikro-, małych i średnich przedsiębiorców.

- Dokumenty te są na etapie oceny formalnej. W przypadku wniosków o sfinansowanie części wynagrodzeń pracowników przedsiębiorcy popełniają dużo błędów - dodaje Gil.

Tarcza antykryzysowa ma ochronić gospodarkę i zapobiec masowym zwolnieniom pracowników. Jak dotąd chełmski urząd pracy nie otrzymał żadnego zgłoszenia od pracodawców dotyczącego zwolnień grupowych. Od 1 do 7 maja w PUP w Chełmie zarejestrowało się 88 osób bezrobotnych. W porównaniu z innymi miesiącami nie jest to liczba niepokojąca. Jednak wśród nowo zarejestrowanych jest aż 39 osób z prawem do zasiłku. To oznacza, że pracę straciły osoby, które były zatrudnione od dłuższego czasu.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 25.05.2020, 21:33
Czy ktoś czeka na pieniądze z pożyczki? Składałam wniosek 28.04 i nie wiem czy jeszcze jest nadzieja?
Przedsiębiorca
Przedsiębiorca 21.05.2020, 07:39
Tempo pracy PUP powala. Do Urzędu wpłynęło aż 58 wniosków o sfinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy niezatrudniającego pracowników, które rozpatrują od miesiąca. W innych Urzędach w naszym województwie jest już ogłoszony trzeci nabór, a u nas nie mogą sobie poradzić z pierwszym. Kto na tym zyskuje, a kto traci? - niech już każdy sobie odpowie. Fala przedsiębiorców bez wsparcia w niedługim czasie zaleje PUP...ciekawe, czy też obsłużą kilkadziesiąt osób przez miesiąc?
>
> 24.05.2020, 22:26
"piniędzy ni ma i nie będzie" jak mawiał gargamel

Pozostałe