ARKA też bez pluszaków

  • 13.05.2020, 07:06
  • szer
ARKA też bez pluszaków ARKA do minimum ograniczyła kontakt rodziców z opiekunami dzieci. Nawet ankiety, które rodzice wypełniają przed przekazaniem swoich pociech przedszkolankom, wydawane są przez okno
Niepubliczne przedszkola i żłobek ARKI znów są otwarte od ubiegłej środy. Zainteresowanie było duże. Pierwszego dnia przyszło około 25 procent uczęszczających do placówek maluchów.

– Zgłoszenia wciąż wpływają i liczymy, że w poniedziałek, 11 maja, może ich być już 40 procent – mówi Anna Łopąg, prezes spółki prowadzącej te placówki.

Prezes dodaje, że w obecnej sytuacji pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci rodziców zaangażowanych w walkę z koronawirusem, między innymi medyków i służb mundurowych. Dla tych maluchów, dla których zabraknie miejsc lub rodzice zdecydują, że dziecko pozostanie jeszcze w domu, w dalszym ciągu prowadzone będą zajęcia zdalne.

W przedszkolach i żłobku obowiązują zwiększone środki bezpieczeństwa. Usunięte zostały też wszystkie pluszaki. Rodzice nie mają wstępu do obiektów. Muszą natomiast złożyć oświadczenie, że zarówno oni, jak i ich najbliżsi oraz pociecha są zdrowi. Dzieci są od nich odbierane w drzwiach. Przy wejściu maluchom mierzona jest temperatura. Oświadczenia składali też pracownicy. Oni również każdego dnia mają mierzoną temperaturę ciała.

- Dostosowaliśmy się do wszystkich wymagań stawianych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej – dodaje Anna Łopąg.

Jak maluchy zareagowały na panie w maseczkach i przyłbicach?

– Nadzwyczaj spokojnie – mówi Monika Wójcicka, dyrektor administracyjna przedszkoli i żłobka. - Tak uzbrojone jesteśmy wtedy, gdy odbieramy dzieci od rodziców i później, gdy je oddajemy. Na salach opiekunki już ich nie mają.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy

W ubiegłym tygodniu ukazało się nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które wydłuża okres korzystania z zasiłku opiekuńczego. Rodzice dzieci, których żłobki, przedszkola i szkoły są zamknięte, mogą korzystać z niego do 24 maja. Zasiłek przysługuje również tym rodzicom, gdy placówki, do których uczęszczają ich dzieci, już zostały otwarte, a mimo to podjęli decyzję, że sami zaopiekują się dzieckiem.

szer

Czy czujesz się bezpiecznie w dobie pandemii COVID-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe