Napad w centrum miasta

  • 12.05.2020, 07:09 (aktualizacja 15.05.2020, 10:12)
  • (apm)
Napad w centrum miasta
Do brutalnego pobicia doszło w weekend w centrum Chełma. Mundurowi zatrzymali trzech podejrzanych. Agresywni mężczyźni zaatakowali na ulicy 51-latka, żądając od niego pieniędzy. Gdy przekonali się, że nie ma przy sobie gotówki, uciekli.

Chełmianie są przerażeni. Na jednej z głównych ulic Chełma doszło do brutalnego pobicia mężczyzny idącego ulicą. Nie było jeszcze ciemno, gdy bezlitośni napastnicy zaczęli go okładać pięściami i kopać. Przyczyna napaści była prozaiczna - byli pijani i chcieli trochę pieniędzy, najprawdopodobniej na alkohol.

- To skandal! Strach chodzić po ulicach miasta - mówi pan Adam, który z radia dowiedział się o napadzie, a mieszka niedaleko miejsca, gdzie doszło do usiłowania rozboju.

Jak ustalili mundurowi, 51-latek został zaczepiony w piątek (1 maja) na ulicy Lubelskiej w Chełmie po godzinie 19.40. Trzech agresywnych mężczyzn pod groźbą pobicia zażądało  od niego pieniędzy. Nie dawał, bo nie miał, więc go tłukli. Gdy już uznali, że nic z niego nie "wyduszą", czym prącej uciekli, pozostawiając go pobitego na ulicy. O zdarzeniu dyżurnego powiadomiły osoby, które widziały to zdarzenie.

- Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali zaraz po zgłoszeniu trzech mężczyzn w wieku 27, 34 i 50 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Zatrzymani zostali doprowadzeni w niedzielę do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Snoopi
Snoopi 12.05.2020, 23:12
No ale co? Złapali ich?

Pozostałe