Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama Twój Agent Ubepieczenia

Przy szkole muzycznej potrzebna sygnalizacja

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. zabiega o budowę sygnalizacji świetlnej przy siedzibie placówki. Pismo w tej sprawie zostało skierowane do prezydenta Chełma Jakuba Banaszka. To nie przypadek, że trafiło tam właśnie teraz, kiedy trwa budowa ścieżki rowerowej.
Przy szkole muzycznej potrzebna sygnalizacja

Szkoła muzyczna zlokalizowana jest przy ulicy Hrubieszowskiej, praktycznie na skraju miasta, przy dość ruchliwej trasie. Nic więc dziwnego, że dyrektor Andrzej Wojtaszek martwi się o bezpieczeństwo swoich uczniów. Z przejścia dla pieszych naprzeciwko placówki korzystają nie tylko młodzi muzycy. Tuż obok mieści się Zespół Szkół Społecznych oraz siedziba Poczty Polskiej, do której często chodzą starsi mieszkańcy osiedla. Uczniowie dojeżdżają komunikacją miejską, a przystanek autobusowy znajduje się po przeciwnej stronie ulicy.

- Z tego przejścia korzysta naprawdę bardzo dużo osób. Zajęcia w szkole muzycznej kończą się późno, więc uczniowie w okresie jesienno - zimowym już po zmroku przechodzą na drugą stronę ulicy. Gdyby była tam sygnalizacja świetlna, z pewnością wielu rodziców odetchnęłoby z ulgą - tłumaczy dyrektor Wojtaszek.

O montaż sygnalizacji świetlnej przy Państwowej Szkole Muzycznej na ul. Hrubieszowskiej upomniał się przed rokiem radny Tomasz Kazimierczak. Wówczas władze miasta podzielały jego opinię na temat bezpieczeństwa w tym miejscu, jednak nie było na inwestycję pieniędzy.

- Instalacja drogowej sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ul. Hrubieszowskiej z Kilińskiego jest całkowicie zasadna. Ciąg ulicy Hrubieszowskiej, jako drogi wojewódzkiej nr 844, i odbywający się na niej duży ruch powoduje zagrożenie - przyznał w odpowiedzi na interpelację ówczesny wiceprezydent Artur Juszczak. - Wprowadzenie ruchu kierowanego na proponowanym skrzyżowaniu spowoduje uspokojenie i wyciszenie tego ruchu, a zarazem zwiększenie bezpieczeństwa, szczególnie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Stanowisko wiceprezydenta zajmuje już ktoś inny, a o bezpieczeństwo pieszych nadal nikt nie zadbał. Nowy rok budżetowy i budowa ścieżki rowerowej to chyba dobry moment, aby pomyśleć o bezpieczeństwie najmłodszych.

- Samochody ulicą Hrubieszowską jeżdżą dosyć szybko. Często trzeba swoje odstać, aby przejść na drugą stronę ulicy. Na pewno, gdyby pojawiły się światła, czulibyśmy się bezpieczniej. Na szczęście nie słyszałam o tym, żeby komuś coś się tu stało, bo bardzo uważamy. Mam nadzieję, że władze miasta przychylą się do prośby naszego dyrektora - mówi Emilia Orłowska, uczennica szkoły muzycznej, członkini samorządu uczniowskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner boczny
Reklama
Reklama
Reklama