Zdechły pies skaził wodę

  • 11.05.2020, 10:17
  • GD
Zdechły pies skaził wodę
Jedna z rodzin w Tarzymiechach Pierwszych poskarżyła się wójtowi na dziwny posmak i kolor wody. Urząd gminy zlecił badania i zarządził pompowanie z kilku studni czerpalnych, aby potwierdzić lub wykluczyć skażenie ujęcia. Strażacy wydobyli truchło psa.

Akcję nadzorowali urzędnicy, bo chcieli sprawdzić, czy nic nie zagraża innym mieszkańcom. Podejrzewali wyciek z jakiegoś szamba lub gnojowicy do wód gruntowych. Badania laboratoryjne nie wykazały jednak obecności bakterii E. coli, a gminny wodociąg również nie był skażony.

- Najpierw sprawdziliśmy studnię na posesji osób, które zgłosiły nam problem. Na dnie nic jednak nie znaleziono. Dlatego zdecydowaliśmy się przeszukać jeszcze dwa sąsiednie ujęcia. W jednym z nich znajdowały się szczątki psa w stanie znacznego rozkładu, co było najprawdopodobniej przyczyną problemu - opowiada wójt Jerzy Lewczuk.

Trudno powiedzieć, w jaki sposób zwierzę tam się znalazło. Podobno feralna studnia była zabezpieczona, a posesja nie jest zamieszkana. Gminne służby przystąpiły do odkażania studni środkami wykorzystywanymi do konserwacji wodociągów. Po kilku dniach zabieg ma być powtórzony.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe