Drożej za wodę i ciepło

  • 11.05.2020, 09:50 (aktualizacja 11.05.2020, 10:02)
  • AN
Drożej za wodę i ciepło
Wzrosną opłaty za usługi świadczone przez spółki miejskie. Więcej zapłacimy za wodę i ścieki oraz za ogrzewanie.

Od 25 maja nowe stawki obowiązują w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Podwyżka jest niewielka, ale jednak jest. Cena za wodę dostarczaną wszystkim odbiorcom wynosi obecnie 3 zł 51 gr brutto za metr sześcienny. Po zmianie chełmianie płacić będą 3 zł 59 gr. Stawka opłaty abonamentowej za rozliczenie wskazań wodomierza głównego lub urządzenia pomiarowego pozostaje bez zmian i wynosi 3 zł 60 gr brutto. Minimalnie skoczy stawka za odprowadzanie i oczyszczanie ścieków. Teraz wynosi ona 6 zł 46 gr brutto za metr sześcienny, po 25 maja mieszkańcy zapłacą 6 zł 51 gr brutto. Opłata abonamentowa za rozliczenie ścieków pozostaje na tym samym poziomie - 3 zł 60 gr brutto. Nowe stawki będą obowiązywać do 24 maja 2021 roku.

To nie jedyna podwyżka, jaka wkrótce czeka chełmian. Od początku czerwca więcej zapłacą za ogrzewanie. Nowe taryfy są zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki.

- Wzrost taryfy względem obowiązującej do tej pory jest niewielki. Średnia cena jednoczłonowa GJ będzie wyższa zaledwie o 4,1 proc., dlatego dla mieszkańców podwyżki będą odczuwalne w nieznacznym stopniu - wyjaśnia Artur Jędruszczuk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. - Warto dodać, że nowe stawki mogliśmy wprowadzić  już od 5 maja, ale nie skorzystaliśmy z tej możliwości i zostaną wdrożone od 1 czerwca.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 05.06.2020, 08:18
Trzeba poratować AquaPorażkę w czasie kryzysu, to i woda w górę.

Pozostałe