Ratunek przed upadłością

  • 11.05.2020, 09:14
  • AN
Ratunek przed upadłością
1 maja w spółce Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie rozpoczął się proces restrukturyzacji. Wdrażany jest program naprawczy, by ochronić firmę przed upadłością. Nad procesem czuwa nadzorca sądowy.

Mimo działalności promocyjnej Chełmski Park Wodny wciąż nie może wyjść na prostą. Jak tłumaczy prezes spółki Artur Juszczak, intensywna reklama obiektu przynosi rezultaty, ale to wciąż za mało, by aquapark mógł pochwalić się zyskiem.

- Wzrost sprzedaży dał możliwość spłaty bieżących zobowiązań, jednak nie był wystarczający do pokrycia zaległości finansowych - wyjaśnia Juszczak.

W styczniu po rozmowach z prezydentem Chełma, doradcą restrukturyzacyjnym oraz władzami spółki podjęto decyzję o rozpoczęciu wdrażania w Chełmskim Parku Wodnym programu naprawczego, zmierzającego do wyciągnięcia firmy z kłopotów. Stosowne dokumenty zostały złożone do sądu. Po ich przeanalizowaniu sąd wydał decyzję o wszczęciu przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego, dając tym samym spółce szansę na ratunek przed upadłością.

- Dzięki restrukturyzacji mamy zyskać czas na podjęcie działań ratunkowych, odzyskać zaufanie oraz pozyskać środki finansowych, które pozwolą firmie dalej funkcjonować samodzielnie i odzyskać płynność finansową - tłumaczy prezes Juszczak.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adrian
Adrian 26.06.2020, 23:09
Proponuję aby zacząć od zmniejszenia pensji zarządu.
gość
gość 12.05.2020, 14:20
Co by tu jeszcze spieprzyć Panowie, co bytu jeszcze...

W. Młynarski

wodniak
wodniak 12.05.2020, 06:11
Dajmy szansę Prezesowi, nie takie stanowiska piastował i nie z takimi przeciwnościami walczył. Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego parku, Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki!
Leszek
Leszek 11.05.2020, 13:22
Juszczak nie wysilaj się na udawanie roboty.dwa lub trzy aquaparki w Polsce generują mały zysk.reszta przynosi straty.Umiesz robić cuda?

Pozostałe