Weź udział w akcji #portretadopciaka

  • 09.05.2020, 09:59 (aktualizacja 09.05.2020, 10:09)
  • AN
Weź udział w akcji #portretadopciaka
Katarzyna Dzik jest młodą pasjonatką fotografii z Chełma oraz wielką miłośniczką zwierząt. Postanowiła połączyć jedno z drugim i stworzyć wyjątkowe portrety adoptowanych psiaków.

- Akcja #portretadopciaka ma na celu wypromowanie adopcji zwierząt w różnym wieku, z różną przeszłością i o różnym stanie zdrowia. Wydaje mi się, że ludzie boją się adoptować niektóre psy i chciałabym udowodnić, że kompletnie nie ma czego się obawiać - mówi Katarzyna. - Pomysł tak naprawdę wziął się z miłości do psów. Siedziałam sobie i nie miałam totalnie nic do zrobienia, więc zaczęłam myśleć, jak urozmaicić sobie ten czas w domu i co pożytecznego w kierunku fotograficznym i zwierzęcym mogłabym zrobić.

Sama jest właścicielką czworonoga. Przygarnęła go od pewnej pani, która miała ich dosyć sporo. Jak mówi, nie wyobraża sobie, że mogłaby kupić psa, gdy jest tyle potrzebujących zwierząt w schroniskach, na ulicach. Stąd właśnie ta cała akcja. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o "portrety".

- Chciałabym, aby wszystkie zdjęcia, które będę robić ja, jak i osoby, które chcą mi pomóc, były psimi i kocimi portretami ukazującymi piękno ich wdzięcznych oczu i tego, że nie liczy się wygląd, tylko to, co mają w środku - tłumaczy.

Akcja polega na fotografowaniu zwierzaków, które znalazły już swoje stałe i kochające domy, zostały zaadoptowane lub zabrane z ulicy, bo były bez szans na przeżycie. Katarzyna prosi o zgłaszanie się osób, które przygarnęły swoje zwierzęta i chcą, aby zostały sportretowane. Kontakt drogą mailową [email protected] W zgłoszeniu trzeba podać imię zwierzaka, napisać kilka słów o nim oraz dodać zdjęcie, a także podać adres (Chełm lub maksymalnie 30 km od miasta).

Katarzyna Dzik swoją przygodę z fotografią rozpoczęła już w dzieciństwie.

- Odkąd pamiętam, robiłam zdjęcia roślinom, co prawda jeszcze wtedy telefonem, ale sprawiało mi to dużo radości. Moja obecna, taka poważna, zajawka na fotografię trwa od marca 2019. To wtedy kupiłam pierwszy aparat i zaczęła robić pierwsze sesje i reportaże. Obecnie nie wyobrażam sobie innej pasji. Dzięki niej poznałam wielu cudownych ludzi i zwierząt. Z tą dziedziną wiążę swoją przyszłość - mówi.

Akcja #portretadopciaka ma oficjalną stronę na Facebooku - Portret Adopciaka oraz swój instagram - @portretadopciaka.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe