Auta z Niemiec bez tajemnic

  • 08.05.2020, 11:07
  • MP
Auta z Niemiec bez tajemnic Niemieckie marki cieszą się popularnością wśród Polaków
Auta sprowadzane od naszych zachodnich sąsiadów niezmienne są w czołówce ulubionych samochodów Polaków. Największym kłopotem była dotąd jedynie ich przeszłość i brak dostępnych informacji o ewentualnych uszkodzeniach. To jednak już się zmieniło, ponieważ Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło dodatkową usługę w internecie.

Samochody sprowadzane z Niemiec stanowią blisko 80 proc. wszystkich importowanych do Polski pojazdów. Choć nasi rodacy lubią zachodnią motoryzację, to często pojawia się obawa, czy sprzedający nie próbuje zataić wad danego pojazdu. Teraz możemy to jednak zweryfikować sami. Resort cyfryzacji uruchomił elektroniczną usługę na portalu www.historiapojazdu.gov.pl.

W jaki sposób poznać przeszłość auta z Niemiec przed jego zakupem. Potrzebujemy do tego numeru rejestracyjnego, numeru VIN, datę pierwszej rejestracji oraz profilu zaufanego. Pierwsze trzy informacje możemy uzyskać od sprzedawcy, profil zaufany możemy natomiast założyć przez portal ePUAP. Dzięki temu w usłudze Historia Pojazdu dowiemy się, czy dany pojazd nie był kradziony, jaki powinien być jego stan licznika, czy miał poważne uszkodzenia, albo czy nie jest przypadkiem niedopuszczony do ruchu. 

Aktualnie, oprócz historii aut z Niemiec, w usłudze Historia Pojazdu możemy także sprawdzić przeszłość m.in. tych z Holandii, Belgii, Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Wkrótce mają do nich dołączyć samochody z Francji, Słowenii, Estonii, Łotwy oraz Litwy.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe