Maseczkę kupisz w automacie

  • 07.05.2020, 08:03
  • GD
Maseczkę kupisz w automacie
Od 23 kwietnia przy punkcie informacji turystycznej na rynku miejskim w Krasnymstawie stoi dystrybutor maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Każda ma wprasowaną naklejką z logo miasta. Kosztuje 5 zł.

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Krasnymstawie, we współpracy z Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie zapewnił 700 maseczek. W miarę potrzeby będą one sukcesywnie uzupełniane - mówi sekretarz miasta Renata Stangryciuk. Dodaje, że miasto na tym nie zarabia, ponieważ ponosi koszt wynajęcia automatu i finansuje zakup materiału do szycia maseczek.

MOPS i ŚDS przekazały bezpłatnie do tej pory kilkaset maseczek seniorom i pracownikom krasnostawskiego szpitala. Bezpłatne maseczki zapewniają swoim mieszkańcom władze kolejnych gmin. W Siennicy Różanej zakupiono ich 4 tysiące od spółdzielni socjalnej w Izbicy i jednego z producentów w Chełmie.

- Przydzielając maseczki, kierowaliśmy się liczbą osób mieszkających w gospodarstwie domowym ustaloną na podstawie złożonych deklaracji śmieciowych. Dystrybucją zajmowali się sołtysi - informuje sekretarz gminy Dariusz Turzyniecki.

W Żółkiewce rozdano około 6,5 tys. maseczek. Mieszkańcom dostarczali je sołtysi  i pracownicy urzędów.

- Maseczki otrzymaliśmy gratis od firmy ze Świdnika w ramach współpracy. Trafiły do każdego domu, zgodnie z liczbą osób zameldowanych - mówi sekretarz gminy Marcin Zając.

GD

Czy czujesz się bezpiecznie w dobie pandemii COVID-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe