Gmina tnie etaty w szkołach

  • 07.05.2020, 07:58
  • DBEZ
Gmina tnie etaty w szkołach
Będą zwolnienia i ograniczenia etatów nie tylko wśród nauczycieli, ale też obsługi. Pracownicy szkół boją się o swój los, a władze gminy tłumaczą, że mało jest dzieci i mniej pracy.

W ubiegłym tygodniu gmina Wierzbica złożyła do kuratorium projekty arkuszy organizacyjnych szkół podstawowych w Wierzbicy i Święcicy oraz przedszkola. Według tych projektów część nauczycieli będzie miała ograniczone etaty, a kilka osób otrzyma wypowiedzenie z pracy. Będą także ograniczenia etatów obsługi administracyjno-gospodarczej.

- Tak się dzieje, ponieważ w SP w Wierzbicy od września mamy o dwa oddziały mniej. Liczba dzieci dramatycznie spada, co jest tendencją krajową od kilku lat - mówi wójt Bożenia Deniszczuk.

W roku szkolnym 2018/19 w Wierzbicy było 416 uczniów, 2019/20 - 369, a już od września będzie tylko 322. Czyli w ciągu trzech lat liczba dzieci zmalała prawie o 100.

- Sytuacja nauczycieli w obliczu ewentualnych zwolnień jest trudna. Wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji: medycy, przedsiębiorcy, rolnicy, fryzjerki, sprzedawcy. Myślimy jednak o przyszłości. Stąd inwestycje w infrastrukturę nie tylko drogową służącą wszystkim mieszkańcom, ale też oświatową i sportową - dodaje wójt.

Obecnie w szkole odbywają się remonty. Buduje się przedszkole i żłobek. W maju rozpocznie się przebudowa centrum rekreacyjno-sportowego w Wierzbicy. Obiekt będzie służył także uczniom. Powstaje też projekt, który zostanie złożony do programu "Sportowa Polska". Uczniowie pozbawieni zajęć stacjonarnych w szkole mogą korzystać z komputerów szkolnych. Gmina pozyskała z urzędu marszałkowskiego 29 tabletów dla uczniów klas ósmych oraz 27 komputerów (najwięcej w powiecie) z projektu "Zdalna szkoła". Wcześniej w szkolnej pracowni było tylko 11 laptopów i 9 komputerów.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
warszawiak
warszawiak 07.05.2020, 08:45
Pani Wójt młodzi wyjechali - dzieci chodzą do szkół w Warszawie tam się buduje i otwiera szkoły. Są tam już nawet nauczyciele z Wierzbicy. Lepiej te wszystkie budynki szkolne w gminie zaadaptować na ośrodki dla seniorów.
Car Piotr
Car Piotr 07.05.2020, 21:56
Ciekaw czy któryś z nauczycieli sympatyzujący z PSL-em dostanie wypowiedzenie z pracy????

Pozostałe