Miejskie wiosenne porządki

  • 06.05.2020, 12:11
  • DBEZ
Miejskie wiosenne porządki
Piękna pogoda sprzyjała w ubiegłym tygodniu pracom porządkowym na skwerach, placach i w parkach. Władze miasta chwalą ekipę, która je wykonywała, bo jest po prostu coraz piękniej.

Wiosenne porządki prowadzi ekipa złożona z osób na umowach, które urząd miasta podpisał z Powiatowym Urzędem Pracy w Chełmie. 

- Mamy fajną grupę naszych mieszkańców, którzy w minionych tygodniach wykonali ogromną pracę - chwali burmistrz Stanisław Bodys

 Posprzątano już skwery miejskie i place, a także park Dębinkę. Trwają jeszcze porządki w parku Stajne-Polesie. Prowadzone są coroczne pielęgnacje drzew.  Uprzątnięto place zabaw i tereny rekreacyjne wokół stadionu i przy przedszkolu miejskim. Na skwerze przy ul. Cementowej podcięto żywopłot.

Ponadto przygotowywany jest też teren pod budowę deptaka, który będzie wykonany wraz z  oświetleniem w ramach programu rewitalizacji. Nowy chodnik będzie przebiegał wzdłuż ogrodzenia ogródków działkowych, które muszą zostać uprzątnięte z zalegających tam różnych przedmiotów, drewna opałowego, a nawet śmieci.

Jak mówią w urzędzie miasta, działkowicze muszą też przyłożyć się do uporządkowania swoich działek, gdyż obecny widok nie przynosi chluby temu miejscu. A jest to centrum miasta. Samorząd zlecił prace specjalnym sprzętem tzw. mulczerem, który usunął wystające pniaki na terenie zielonym za sklepem Stokrotka.

- W najbliższych tygodniach przewidziane jest równanie terenu, a w planach wykonanie kwietnej łąki - mówi Mariusz Miazga, pracownik urzędu miasta, który po rozwiązaniu Straży Miejskiej zajmuje się organizacją prac i nadzorem nad utrzymaniem terenów komunalnych. Ma czym zarządzać, bo tereny zielone zajmują w miasteczku prawie 13 ha. - Co roku jest ogrom prac - dodaje Miazga. 

Szczególnie dużo jest do zrobienia w parkach miejskich. Firma Sprint Małgorzaty Sikorskiej, na zlecenie samorządu, utrzymuje porządek na większości chodników. Jak podkreślają władze miasta, efekty tych prac doceniają mieszkańcy, bo Rejowiec Fabryczny jest czystym, zadbanym i zielonym miasteczkiem.

- Samorząd naszego miasta realizuje strategię zrównoważonego rozwoju z priorytetem działań proekologicznych – mówi Robert Szwed, przewodniczący rady miasta.

Przygotowano już podstawowe dokumenty do opracowań szczegółowych, dotyczących rewitalizacji zabytkowych parków miejskich. Zaplanowano odtworzenie alejek parkowych. Prace projektowe już się rozpoczęły. Jest szansa na wykonanie jeszcze w tym roku części zadań zaplanowanych w parku Dębinka. Zakres działań rewitalizacyjnych jest uzgodniony z konserwatorem zabytków.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe