Licealistki uczą seniorów internetu

  • 01.05.2020, 18:09
  • oprac. (apm)
Licealistki uczą seniorów internetu
Uczennice klasy I Dg z IV LO z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie: Weronika Łacińska, Monika Klaudel, Karolina Korcz, Aleksandra Suchonos i Anastazja Rzeźnik uczą starsze pokolenie, jak korzystać z zasobów internetu. Na razie spotykać się z seniorami nie mogą, więc wspomagają ich wirtualnie.

Na platformie Zwolnieni z Teorii szkoła realizuje projekt, którego celem jest organizowanie warsztatów pod nazwą Senior na prestiżu. W części teoretycznej nastolatki wyjaśniają, do czego może służyć internet oraz jak korzystać z internetowych usług i portali, takich jak: E-recepta, Facebook, YouTube, Allegro. Część praktyczna polega na wspólnej pracy seniorów i organizatorek z urządzeniami elektronicznymi – laptopami i telefonami komórkowymi. Przygotowane przez zespół prezentacje i filmy w prosty, przystępny sposób pomagają przybliżyć seniorom korzystanie z internetu.

Do tej pory uczennice spotkały się raz z seniorami w Dziennym Domu Senior+ w Chełmie. Warsztaty okazały się sukcesem i zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez uczestników. Niestety, ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, bezpośrednie kontakty uczennic z seniorami nie są możliwe. Licealistki przeniosły więc swoje działania do internetu i tą drogą próbują dotrzeć do starszych osób oraz do swoich rówieśników, którzy mogliby pomóc swoim babciom i dziadkom w uczestniczeniu w warsztatach.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia prezentacji, którą można znaleźć na facebookowym profilu Senior na PrestiżuMożna też podzielić się swoją opinią na temat projektu i jego realizacji.

Zwolnieni z Teorii to platforma dla studentów i licealistów służąca do tworzenia własnych projektów społecznych. Każdy uczeń, który zrealizuje projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania, który w przyszłości pomoże w zdobyciu pierwszej pracy lub dostaniu się na wymarzone studia.

oprac. (apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe