Kto przejmie ChDK?

  • 30.04.2020, 11:37 (aktualizacja 30.04.2020, 15:09)
  • AN
Kto przejmie ChDK?
Z końcem maja Małgorzata Paździor-Król żegna się ze stanowiskiem dyrektora Chełmskiego Domu Kultury. Nie wiadomo jeszcze, kiedy powołany zostanie jej następca.

Prezydent ma kilka możliwości. Może ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora Chadeku lub powierzyć na razie komuś pełnienie obowiązków. Jest też możliwość powołania dyrektora placówki kultury bez konkursu, ale tylko wówczas, gdy zgodę na to wyrazi minister kultury i dziedzictwa narodowego. Koniecznym elementem wniosku jest uzasadnienie przyczyn zastosowania takiego trybu oraz informacje na temat wykształcenia, kompetencji i doświadczenia zawodowego kandydata na stanowisko dyrektora. Z tej możliwości skorzystała niegdyś prezydent Agata Fisz, gdy powoływała na stanowisko Małgorzatę Paździor-Król. Jakie plany ma miasto?

- Na razie nie ma decyzji w tej sprawie. Przez najbliższe tygodnie jednostką nadal będzie zarządzał pan Mariusz Kalman - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta. - Jeżeli zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora, prawdopodobnie wystartuje w nim Mariusz Matera, chełmski artysta muzyk, przez wiele lat pracownik Chadeku. Z pracą w domu kultury pożegnał się kilka lat temu.

 - Hipotetycznie odpowiem, że jeżeli konkurs zostanie ogłoszony, to rozważę taką możliwość. Ale nie wiadomo, czy będę spełniał wymagania - mówi Matera.

Stanowiskiem nie jest raczej zainteresowany zarządzający obecnie placówką w zastępstwie Mariusz Kalman. Z pewnością byłoby mu łatwiej, bo zna doskonale realia funkcjonowania domu kultury, finanse oraz potencjał pracowniczy.

- Na dzień dzisiejszy nie planuję brać udziału w konkursie - zapewnia.

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, nad wzięciem udziału w konkursie zastanawia się także jeden z lokalnych muzyków. Zna dobrze specyfikę pracy domu kultury i ma wymagane kwalifikacje. Nie chce się jeszcze ujawniać.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
!
! 30.04.2020, 16:27
Oby nie Kazimierczak

Pozostałe