Pomoc sąsiedzka jest nieoceniona

  • 30.04.2020, 10:34
  • DBEZ
Pomoc sąsiedzka jest nieoceniona
W serwisie internetowym zrzutka.pl zbierane są pieniądze na odbudowę spalonego domu w Weremowicach. Na razie na koncie jest niewiele - ok. 5 tys. zł. - ale prace już trwają i są chętni do pomocy.

Wieczorem 8 kwietnia w Weremowicach wybuchł pożar. Doszczętnie spaliła się kuchnia wraz z wyposażeniem. Rodzina z trojgiem dzieci straciła dach nad głową. Dym i sadza zniszczyły ściany, okna, meble. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało, ponieważ uciekli na zewnątrz. Niestety dom nie był ubezpieczony. Rodzina mieszka teraz u krewnych. Pragnie jak najszybciej wrócić do swojego domu i swoich obowiązków.

- Nie wszystko się spaliło, ale wszystko musiałem wyrzucić. Każdy mebel był czarny, okopcony - mówi gospodarz.

Pomoc na odbudowę budynku poszkodowana rodzina otrzymała od gminy Chełm. Wsparcia udzielili mu też mieszkańcy wsi, gminy i powiatu.

- Wraz z radą sołecką zorganizowaliśmy zbiórkę. Oczywiście mieliśmy założone maseczki, zachowaliśmy dystans, jak to w czasie pandemii jest wymagane. Ludzie dawali, ile mogli, ze szczerego serca. Jestem w szoku, że wieś aż tak się zintegrowała i pomoc przyszła z powiatu, a nawet z zagranicy - mówi sołtyska Weremowic Anna Zaj.

Zebrane fundusze to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale gospodarze są dobrej myśli. Odbudowa domu jest już w trakcie.

- W środku tynki już są skute. Teraz odbudowujemy dach. Do pomocy przychodzą sąsiedzi i przyjaciele. Dzisiaj przyszli murarze. Każdemu dziękuję osobiście - mówi właściciel.

Akcję na portalu zrzutka.pl można odnaleźć pod hasłem "Remont domu po pożarze. Wsparcie dla rodziny". Każdy grosz się liczy.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe