Remonty ruszyły pełną parą

  • 29.04.2020, 12:47 (aktualizacja 29.04.2020, 12:49)
  • AN
Remonty ruszyły pełną parą
Pięć placów budowy w pięciu różnych dzielnicach miasta. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i jeździć nieco ostrożniej. Remonty na chełmskich ulicach wciąż trwają i potrwają jeszcze długo.

Najwcześniej zakończy się drugi etap remontu ulicy Kolejowej. Chodzi o odcinek od dworca PKP do ul. Fabrycznej. Prace potrwają do 15 maja. Z kolei odcinek od dworca PKP do ulicy Obłońskiej ma być gotowy dopiero na początku grudnia.

Nieco dłużej potrwa remont ul. Gen. Orlicz-Dreszera. Kierowcy pojadą tamtędy dopiero w drugiej połowie sierpnia, o ile modernizacja zakończy się zgodnie z harmonogramem.

Prawie na osiem miesięcy zaplanowano prace remontowe na ulicy Ceramicznej. Kolejny odcinek tej ulicy ma być gotowy dopiero 2 grudnia. Na razie trwają prace rozbiórkowe, kanalizacyjne i ziemne.

W dalszym ciągu remontowana jest droga krajowa nr 12. Rozkopane są w związku z tym ulice: Rejowiecka, al. Przyjaźni i Wschodnia. 27 kwietnia wprowadzona zostanie na ul. Wschodniej czasowa organizacja ruchu, ruch wahadłowy i sygnalizacja świetlna.

We wtorek, 28 kwietnia wykonawca rozpocznie budowę al. 3 Maja wraz z rondem na skrzyżowaniu z ulicami Wojsławicką i Mościckiego. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojsławicką do skrzyżowania przy Vendo Park powstanie dwupasmowa droga, która będzie częścią przyszłej, południowej obwodnicy Chełma.

- To część inwestycji pod nazwą "Budowa al. 3 Maja wraz z rondem", która kosztuje ponad 5,5 mln złotych i w 80 proc. została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie też rondo na skrzyżowaniu al. 3 Maja i ulic Wojsławickiej oraz Mościckiego. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch w tym miejscu - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

Budowa nowej nitki al. 3 Maja to pierwszy etap tego zadania, który potrwa co najmniej dwa miesiące. Roboty będą prowadzone poza jezdnią, w związku z tym ruch odbywać się będzie bez znacznych utrudnień dla kierowców. Te pojawią się w kolejnych etapach prac – w związku z budową ronda.

Zadanie obejmuje też budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia, prace związane z infrastrukturą podziemną oraz oznakowaniem drogi. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm B.G. Construction Sp. z o.o. i PUH Bernadeta Kaleta z Wólki Tarnowskiej.

Wkrótce drogowcy wezmą się też za remonty bieżące chełmskich ulic. Umowa z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych została podpisana.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe