Strażacki mercedes zakończył służbę

  • 27.04.2020, 10:59
  • GD
Strażacki mercedes zakończył służbę
Będący na wyposażeniu jednostki OSP Czysta Dębina mercedes benz LAF 1113 znalazł nowego właściciela. Wyprodukowany blisko pół wieku temu samochód trafił w ręce kolekcjonera z Wielkopolski.

Cena wywoławcza za samochód strażacki z 1971 roku wynosiła 15 tys. zł. Aukcja cieszyła się jednak dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się 5 oferentów, w tym jeden z Holandii. Była też prośba o nieodpłatne przekazanie mercedesa na rzecz muzeum pożarnictwa, ale gmina postanowiła go sprzedać.

Z ogłoszenia o sprzedaży wynika, że mercedes ma 5,6 pojemności silnika, 133 kW mocy oraz zaledwie 13,6 tys. km przebiegu. Między innymi posiada również 7 miejsc dla załogi, zabudowę pożarniczą Rosenbauer, zbiornik wody o pojemności 1500 litrów i zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 300 litrów.

- Mercedes został sprzedany za 22 tys. 100 zł. Mimo swojego wieku pojazd ma niewielki przebieg i jest całkiem sprawny. Od nowego właściciela wiemy, że będzie on wykorzystywany jako egzemplarz kolekcjonerski - mówi zastępca wójta Piotr Cichosz.

OSP Czysta Dębina nie zostaje bez samochodu strażackiego. Do jednostki trafił pojazd marki Star, który był na wyposażeniu OSP Gorzków.

- W ubiegłym roku druhowie z Gorzkowa otrzymali nowy wóz bojowy. Zapotrzebowanie pozostałych jednostek OSP jest raczej na lekkie samochody bojowe. Dlatego zamierzamy iść w tym kierunku - dodaje wicewójt Gorzkowa.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe