Atak na prokuraturę

  • 27.04.2020, 10:25
  • (apm)
Atak na prokuraturę
Za uszkodzenie mienia odpowie 29-letni chełmianin, który rozbił drzwi wejściowe do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Straty oszacowano na 1500 zł. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

Na nagraniu monitoringu podobno widać, że było ich dwóch. Zamaskowani... maseczkami ochronnymi w sobotę (18 kwietnia) wybiegli z bramy z naprzeciwka. Jeden rzucił kamieniem w drzwi "rejonówki" z taką siłą, że aż rozprysło się hartowane szkło. Celował też butelką. Mężczyźni ponoć próbowali też zniszczyć drzwi Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej, ale na szczęście bezskutecznie. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję, analizowany był zapis z monitoringu. Jakim sposobem udało się rozpoznać sprawcę, który bezkarnie schował twarz z maseczką? Czyżby po dość oryginalnych butach?

- Zatrzymany usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem - mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe