Płynie pomoc od fundacji WOŚP

  • 22.04.2020, 14:03
  • AN
Płynie pomoc od fundacji WOŚP
Szpitale w Chełmie, Włodawie i Krasnymstawie, Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie oraz dom pomocy w gminie Siedliszcze to placówki z naszego regionu, które w dobie koronawirusa wsparła fundacja Jerzego Owsiaka. Pomoc otrzymał także szpital jednoimienny w Puławach oraz placówki medyczne z Lublina, gdzie również leczeni są nasi pacjenci. Na tym nie koniec.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy funkcjonuje w naszej lokalnej przestrzeni od wielu lat. Jej finały to wielkie wydarzenie i wielkie wyzwania, zarówno dla uczestników, wolontariuszy, jak i organizatorów, które jednoczy naszą społeczność. Okazuje się, że w sytuacji kryzysowej, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, fundacja nie zapomniała także o nas - mówi szef sztabu WOŚP w Chełmie Grzegorz Gorczyca. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie dla chełmskiego szpitala, a także placówki w Puławach, do której również trafiają pacjenci z naszego regionu. Dobro powróciło do chełmian. Mówmy o tym głośno, zwłaszcza tym, którzy wciąż krytykują działalność Jurka Owsiaka.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie dostał od Owsiaka maseczki chirurgiczne. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, a dokładnie oddziały obserwacyjno-zakaźny oraz ginekologiczno-położniczy również znalazły się na liście placówek, które wsparła fundacja Owsiaka. Maseczki trafią też do Krasnegostawu. Otrzyma je oddział położniczo-ginekologiczny tamtejszego szpitala. W maseczki chirurgiczne wyposażony został także Dom Pomocy Społecznej w Chojnie Nowym. Stacja Ratownictwa Medycznego SP ZOZ w Chełmie dostała od WOŚP przyłbice. Jedyny w naszym województwie szpital jednoimienny w Puławach otrzyma od fundacji łóżka do intensywnej terapii oraz kardiomonitory. Zakup sprzętu i środków ochrony wciąż trwa. Listy placówek medycznych aktualizowane są na bieżąco.

Wykorzystując powołany do tego celu Fundusz Interwencyjny, fundacja WOŚP pomaga szpitalom walczącym z epidemią. Dotychczasowe zaangażowanie w walkę z koronawirusem ma już wartość ponad 30 milionów złotych.

- Dziękujemy za każdą wpłatę na nasz fundusz. Zebraliśmy już ponad 10 mln złotych i kwota ta rośnie z dnia na dzień. Polacy znów pokazują, jak wielki mają w sobie gen solidarności i społeczeństwa obywatelskiego. Zamawiamy 50 tysięcy kombinezonów ochronnych, bo to dziś w polskich szpitalach najpilniejsza potrzeba - poinformował w ubiegłą środę Jurek Owsiak. - Dostajemy z całej Polski ogromne ilości próśb, staramy się pomóc jak tylko jesteśmy w stanie, kierując nasze dary przede wszystkim do tych placówek, które nie mają pierwszeństwa w dostawach realizowanych przez polskie władze. Jesteśmy razem, pomagamy sobie – i to jest najważniejsze. Wygramy!

Pierwsze zakupy fundacji zostały sfinansowane z wykorzystaniem środków zebranych jako 1 proc. podatku w roku 2019, oraz ze zbiórki 28. finału WOŚP. Uruchomiony przez fundację Fundusz Interwencyjny początkowo skierowany był do firm i przedsiębiorców. Obecnie pieniądze mogą wpłacać również osoby prywatne.

Pierwszym zakupem WOŚP, jeszcze w marcu, było 150 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej. Kolejne zamówienia są w trakcie realizacji. Do tej pory, w ramach walki z koronawirusem, fundacja WOŚP zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, czy 1 milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej. Wszystkie zakupione i otrzymane w darze urządzenia i elementy wyposażenia medycznego WOŚP przekazała nieodpłatnie polskim szpitalom i placówkom medycznym, będącym na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa.

Fundusz Interwencyjny WOŚP można zasilić na 3 sposoby:

1) poprzez bezpośrednią wpłatę na rachunek bankowy:

mBank 14 1140 1010 0000 5244 4400 1007

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa

Koniecznie z dopiskiem: Fundusz interwencyjny – koronawirus

2) poprzez jednorazową wpłatę za pomocą strony wpłacam.wosp.org.pl – znajdują się na niej mechanizmy przekazanie pieniędzy przez Internet: PayU, PayPal i Polcard.

3) poprzez zbiórkę prowadzoną na Facebooku.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazio
kazio 22.04.2020, 19:24
Najważniejsze są serduszka i dobry PR

Pozostałe