Architekci ze Śląska zaprojektują młyn

  • 22.04.2020, 14:00
  • AN
Architekci ze Śląska zaprojektują młyn Facebook Miasto Chełm
Pracownia Architektów Zen z Katowic opracuje dokumentację na rewitalizację tzw. młyna Michalenki. Oferta firmy otrzymała najwyższą punktację, w której brana była pod uwagę m.in. cena.

Na ogłoszenie miasta odpowiedziało aż 16 firm. Do opracowania projektu zgłosiły się firmy m.in. z Katowic, Lublina, Warszawy, Poznania, Krakowa, Kielc czy Łodzi. W trakcie analizy urzędnicy odrzucili trzy oferty, w tym m.in. jedyną z Chełma. Przy ocenie brane były pod uwagę trzy kryteria: cena, doświadczenie projektanta oraz wysokość kary umownej, przy czym za podanie konkurencyjnej ceny można było zdobyć najwięcej punktów.

Chodziło o opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rewitalizacji budynku dawnego młyna, wraz z przyległą działką, na potrzeby działalności kulturalno-muzealnej. Projekt ma być gotowy do 5 czerwca tego roku.

Wyceny tej usługi były bardzo różne i kształtowały się od niewiele ponad 120 tys. zł do powyżej 600 tys. zł. Oferta firmy z Katowic, która wygrała postępowanie, opiewa na 197 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że ratusz planował na ten cel wydać niewiele ponad 419 tys. zł, szykuje się dosyć spora oszczędność.

Budynek po dawnym młynie miasto kupiło pod koniec ubiegłego roku. Nieruchomość ma być przeznaczona na działalność kulturalno-muzealną. Oczywiście warunkiem niezbędnym do realizacji planów miasta odnośnie tej parceli jest pozyskanie na ten cel pieniędzy, bo w budżecie środków na remont tak dużego obiektu nie ma. Prawdopodobnie przy Lubelskiej powstanie galeria sztuki oraz kameralna sala widowiskowo-teatralna, dedykowana przede wszystkim Teatrowi Ziemi Chełmskiej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe