Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Obawa przed naprawą

- Jestem zawodowym kierowcą i niemal codziennie przemieszczam się między miastami województwa lubelskiego - przekazał nam jeden z Czytelników. - Bez samochodu jestem uziemiony nie tylko służbowo, ponieważ mieszkam poza miastem i muszę czymś pojechać po zakupy lub do lekarza. A słyszy się różne informacje, głównie takie, że warsztaty przestaną funkcjonować. Awarie samochodów, których nie będzie dało się naprawić, nie wpłyną dobrze na bezpieczeństwo.
Obawa przed naprawą

To nie jedyny sygnał, jaki dotarł do naszej redakcji. Nie tylko zawodowi kierowcy, ale również zwykli mieszkańcy codziennie korzystający z samochodów zastanawiają się, czy wyjazd do serwisu jest bezpieczny i nie okaże się zagrożony mandatem. Ostatnie sytuacje z całego kraju, gdzie zmotoryzowani zostali ukarani za mycie auta lub wymianę opon udowadnia, że ich wątpliwości są uzasadnione. Na szczęście, większość kwestii dotyczących samochodów wiąże się także z naszym bezpieczeństwem.

Wbrew plotkom, serwisom motoryzacyjnym nie grozi zamknięcie. Przemawia za tym fakt, że samochód jest obecnie niezbędnym środkiem transportu, dzięki któremu można dotrzeć do pracy, sklepu czy do lekarza. Jest również znacznie bezpieczniejszy od środków komunikacji zbiorowej. Krótko mówiąc, dzięki niemu możemy spełniać niezbędne potrzeby życiowe. Tym samym, musi być sprawny i szybko naprawiony, gdyby doszło do usterki. Oczywiście, prowadzenie biznesu motoryzacyjnego nie oznacza zwolnienia ze stosowania podwyższonych środków ostrożności.

Rządzący zaznaczają, że naprawy nie są zabronione pod warunkiem, że awarii ulegnie komponent samochodu, który wpływa na bezpieczeństwo jazdy. I tutaj pojawia się kwestia sporna, ponieważ za takie bezpieczeństwo odpowiada każdy element.

- Jak najbardziej popieram wprowadzanie środków bezpieczeństwa, ale ta wzmianka brzmi jak absurd - przekazał nam w rozmowie właściciel jednego z warsztatów w powiecie chełmskim. - Co to właściwie znaczy, że jakaś część odpowiada za bezpieczeństwo, a inna nie? Jeśli coś jest zepsute, mimo że samochód jeździ, to jest on niesprawny technicznie. A tym samym, w myśl przepisów, nie powinien być dopuszczony do ruchu. Poza tym, jedna błaha usterka może pociągnąć za sobą kolejne, więc jeśli problem się nawarstwi, samochód w ogóle będzie unieruchomiony. 

Szczegółowy raport w zakresie obsługi kierowców w serwisach, warsztatach, stacjach kontroli pojazdów oraz stacjach benzynowych w naszym regionie znajdziecie w bieżącym wydaniu Super Tygodnia oraz w wydaniu elektronicznym


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama