Odkryją zaginiony świat

  • 18.04.2020, 09:50
  • DBEZ
Odkryją zaginiony świat
Władze gminy mają powody do dumy. Nawet w tak trudnym czasie przychodzą dobre wiadomości. Narodowe Centrum Kultury przyznało dofinansowanie na realizację projektów w ramach EtnoPolska.

Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach napisał projekt "Zaginiony świat - odkrywamy gminę Leśniowice" i pozyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Zaplanowaliśmy szereg działań warsztatowych, które tematycznie nawiązywać będą do wyników prac archeologicznych prowadzonych w Horodysku. Wykorzystanie praktyczne znalezisk z naszej okolicy w przystępny sposób przybliży i spopularyzuje pracę badaczy - zapowiada wójt Joanna Jabłońska.

Unikalne na skalę Wschodniej Europy odkrycia naukowców będą dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Podczas warsztatów powstaną oryginalne wzory i projekty, które będzie można powielać i używać do promocji gminy.

W ramach tego samego programu dofinansowany będzie również drugi projekt gminy Leśniowice pod nazwą "Spotkania z żywą tradycją w Horodysku". Projekt też został złożony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Horodysku w partnerstwie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Leśniowicach. Zakłada organizację cyklu różnorodnych wydarzeń przybliżających tradycję i obrzędowość. Działania skierowane są do lokalnej społeczności i przewidują integrację międzypokoleniową. Odbędą się warsztaty, wykłady, koncerty, spotkania.

W ramach tegorocznego naboru do programu ministerialnego wpłynęły aż 1264 wnioski. Dofinansowanie otrzymało zaledwie 293 beneficjentów. Gmina Leśniowice może się więc cieszyć z dużego sukcesu.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe