To nie kosmici, tylko przemytnicy

  • 17.04.2020, 08:21 (aktualizacja 17.04.2020, 09:46)
  • (apm)
To nie kosmici, tylko przemytnicy
I nie był to żaden cud, ale zaplanowana akcja przemytników. Z motolotni nagle wypadły czarne pudła. Jak się okazało, wypełnione były nielegalnymi papierosami. Odbiorców towaru pogranicznicy ujęli w pościgu.

Po raz kolejny udało się przechwycić nielegalne wyroby tytoniowe, przemycone przez granicę przy użyciu motolotni. Funkcjonariusze SG zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe oraz nieuzasadniony w czasie epidemii pobyt w rejonie granicy państwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 kwietnia. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, obserwując granicę państwową, zauważyli obiekt latający, poruszający się na dużej wysokości. Przemieszczał się on z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski.

- Dzięki użyciu urządzeń do obserwacji nocnych, funkcjonariuszom Straży Granicznej, udało się szybko zlokalizować miejsce, w które pilot motolotni wyrzucił pudła, jak się później okazało wypełnione nielegalnymi wyrobami akcyzowymi - mówi  por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie.

Po dotarciu we wskazany rejon, mundurowi zauważyli odjeżdżający z miejsca zdarzenia samochód. Udało się go zatrzymać po pościgu, a kierowcę i pasażera pojazdu ująć. Jak się okazało, uciekający mężczyźni, mieszkańcy regionu, byli już wcześniej zatrzymywani przez funkcjonariuszy SG  w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi. Na miejscu z którego uciekli znaleziono pakiety wypełnione nielegalnymi papierosami o wartości prawie 5 tys. zł. Zapewne była to jedynie tylko część kontrabandy, którą zamierzano przerzucić do Polski.

- W sprawie wszczęto już postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu statku powietrznego - dodaje Siencki. - Zatrzymani mężczyźni poniosą teraz odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia przestępstwa skarbowego oraz nieprzestrzegania ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z obecnym stanem epidemii.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe