Więźniowie szyją nawet kombinezony

  • 17.04.2020, 08:15 (aktualizacja 17.04.2020, 09:52)
  • TS
Więźniowie szyją nawet kombinezony
Areszt Śledczy w Krasnymstawie włączył się w ogólnopolską akcję szycia maseczek ochronnych oraz kombinezonów. Środki ochrony osobistej trafią do czterech placówek w mieście.

Do walki z epidemią koronawirusa przyłączają się kolejne instytucje. W ostatnich dniach z inicjatywą produkcji maseczek ochronnych oraz kombinezonów wystąpił Areszt Śledczy w Krasnymstawie. Pracujący tam funkcjonariusze przyznają zgodnie, że w obliczu tak poważnego zagrożenia, nie mogli zostać obojętni. I właśnie dlatego powstał pomysł zaangażowania skazanych do przygotowywania środków ochrony osobistej.

- Produkcję rozpoczęliśmy w miniony czwartek. W akcję zaangażowanych jest czterech skazanych, którzy posiadają niezbędne do tego celu umiejętności. Jeden z nich robi wykroje, zaś trzech pozostałych zajmuje się szyciem. Na razie nie wiemy jeszcze, jakie będą moce przerobowe. To będziemy wiedzieli za kilka dni – mówi Bartłomiej Suryś z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie.

Wyprodukowane przez skazanych środki ochrony osobistej trafią w pierwszej kolejności do krasnostawskiego szpitala.

- Szpitalowi przekażemy maseczki i kombinezony. Z kolei same maseczki dostarczymy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie – informuje Suryś. - Każda z tych instytucji dostarczy nam niezbędny materiał do szycia, zaś do nas należeć będzie sama produkcja. W przygotowane przez skazanych środki ochrony osobistej zaopatrzą się również nasi funkcjonariusze  – dodaje.

Funkcjonariusze AŚ w Krasnymstawie podkreślają, że chcą pomóc wielu instytucjom.

- Tych, którzy są zainteresowani, zapraszam do rozmów. Jesteśmy otwarci na współpracę. Jeśli będzie taka konieczność, być może zwiększymy zatrudnienie skazanych, aby móc produkować większą liczbę maseczek, czy kombinezonów – podkreśla Suryś.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe