Progi przegrały z wandalami

  • 15.04.2020, 14:30
  • DBEZ
Progi przegrały z wandalami
Skandaliczny akt wandalizmu! Ktoś zniszczył nowe progi zwalniające w Sielcu. Gmina szacuje, że ich wymiana będzie kosztowała ok. tysiąca złotych.

Od wiosny ubiegłego roku toczyła się walka o progi na asfalcie w pobliżu bloków i garaży na drodze z Sielca do Kumowa Plebańskiego. O ich zamontowanie zawnioskował radny Jerzy  Korpul. Poparł to podpisami mieszkańców, którzy argumentowali wówczas, że na nowo odremontowanej drodze samochody jeżdżą zbyt szybko, poza tym od strony bloków jest utrudniona widoczność. Często bawią się tam dzieci, które mogą być w niebezpieczeństwie. Mimo że wielu rolników nie chciało tej przeszkody, progi zostały zamontowane. Na długo jednak nie spowolniły ruchu. Ktoś wyciął elementy na koła pojazdu. W dodatku do tego aktu wandalizmu doszło już po raz drugi.

-  W trosce o dobro i bezpieczeństwo, szczególnie dzieci, niezwłocznie zareagowaliśmy, montując je ponownie. Jednak i tym razem ktoś, nie bacząc na mienie gminy i bezpieczeństwo mieszkańców, je znów wyrwał - mówi wójt Joanna Jabłońska. - Czasem taka niewielka niedogodność podczas przejazdu przez próg może komuś uratować życie. Dbajmy o własne bezpieczeństwo i szanujmy nasze wspólne mienie! - apeluje wójt.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ad
Ad 15.04.2020, 18:01
.

Pozostałe