Białopole: "Nie jesteśmy trędowaci!"

  • 14.04.2020, 09:23 (aktualizacja 17.04.2020, 12:51)
  • DBEZ
Białopole: "Nie jesteśmy trędowaci!"
Zameldowanie w Białopolu nie świadczy o tym, że ktoś jest chory. - Wirusa nie widać i każdy może być nosicielem - podkreślają mieszkańcy gminy. W ostatnich tygodniach wiele osób zameldowanych w tym rejonie doświadczyło dyskryminacji. Tymczasem dystans trzeba mieć do wszystkich.

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że pracownicy urzędów gmin w Białopolu i Dubience po kwarantannie wrócili do pracy. Chwilowo nieczynny był również bank w Białopolu, gdzie koronawirusem zaraziło się kilku pracowników, w tym członkowie zarządu. Bank w Białopolu realizuje wpłaty i wypłaty już od niemal dwóch tygodni.

- Czuję się bardzo dobrze, ale do domu mnie wypuszczą ze szpitala dopiero w środę - mówi prezes banku Wacław Nafalski.

Oddział banku w Uchaniach wznowił pracę w środę, 8 kwietnia. Filia w Teratynie nadal jest nieczynna z powodu choroby pracownika. Atmosfera w gminie Białopole wciąż jest napięta. Chorują niektórzy członkowie rodzin osób, u których wcześniej wykryto koronawirusa. Najmłodszym pacjentem jest uczeń V klasy szkoły podstawowej. Sytuacja z każdym dniem się jednak stabilizuje.

- Chcieliśmy przyjąć do Ośrodka Pomocy Społecznej stażystę z urzędu pracy. Potrzebował badań wstępnych, ale okazało się, że lekarz medycyny pracy nie chce go przyjąć, bo jest z Białopola. Został zbadany dopiero po naszej interwencji - mówi wójt Henryk Maruszewski.

Gmina nie miałaby problemu, gdyby chodziło o badania okresowe, bo na czas epidemii został zawieszony obowiązek ich wykonywania. Badanie wstępne lub kontrolne może przeprowadzić inny lekarz. Sęk w tym, że lekarze niechętnie przyjmują pacjentów z tego regionu w obawie o własne zdrowie. Także mieszkańcy gminy są odsuwani od pracy zawodowej.

- To nie średniowiecze. Mamy środki ochronne, rękawiczki, maseczki. Niech lekarze z nich korzystają - oburzają się mieszkańcy gminy.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe