Bus jeździł, zwrotów nie będzie

  • 10.04.2020, 08:06
  • DBEZ
Bus jeździł, zwrotów nie będzie
Tęsknimy za busami - tej treści artykuł ukazał się w poprzednim numerze Super Tygodnia Chełmskiego. Jeden z mieszkańców gminy Wojsławice skarżył się, że wykupił bilet miesięczny, a busy nie jeżdżą. Jak się okazuje, jeździły, ale nie do jego miejscowości.

Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dotknęły wielu przedsiębiorców, w tym także przewoźników w transporcie zbiorowym. Gdy zamknięto szkoły, wiele busów zawiesiło swoje kursy. Na swój autobus nie doczekał się jeden z mieszkańców gminy Wojsławice. Nie dodzwonił się też do swojego przewoźnika, by zapytać, co będzie z jego wykupionym biletem miesięcznym.

- Do 16 marca kursowaliśmy normalnie, chociaż już wtedy wielu przewoźników zawiesiło kursy. Potem zaczęliśmy jeździć według rozkładu sobotnio-niedzielnego i tylko na trasie Chełm-Wojsławice. Nie dojeżdżaliśmy do mniejszych miejscowości. Tak kursowaliśmy do końca marca - zapewnia Grzegorz Sowiński, właściciel firmy przewozowej.

Jego zdaniem kierowcy poinformowali o planowanych zmianach wszystkich pasażerów. Numer telefonu dostępny w internecie jest co prawda nieaktualny, ale klienci powinni mieć wizytówki firmy. Tam jest właściwy numer telefonu.

- Kursów było mniej, ale były. Nikogo nie chcieliśmy oszukać, dlatego jeździliśmy do końca miesiąca. Mieszkańcy nie zostali pozostawieni bez dojazdu do miasta. Ten klient mógł dojechać swoim transportem do Wojsławic i zabrać się z nami do Chełma. Nie mogę mu w niczym pomóc - przekonuje Sowiński.

Zdaniem właściciela firmy, w tej sytuacji zwrot pieniędzy za bilet miesięczny się nie należy. Nie jest winą przewoźnika, że w związku z epidemią wprowadzono tak wiele ograniczeń i z dnia na dzień stracił klientów oraz możliwość zarabiania. Od 1 kwietnia zawiesił kursy busów również z Chełma do Wojsławic, bo nie ma kierowców, którzy by się nie bali zarażania koronawirusem, a dodatkowo nie ma też klientów.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 13.04.2020, 19:51
Do Sowińskiego nigdy nie można było się dodzwonić,ani teraz, ani rok temu. A jeżeli zawiesił kursy powinien umieścić informacje na przystankach i zwrócić koszty biletów miesięcznych, inaczej to jest naciąganie klientów.Pasażerowie mu tego nie zapomną.
Marcin
Marcin 10.06.2020, 14:49
Dziwne. Na rozkładach jazdy na przystankach jest numer telefonu i zawsze był odebrany. Dzwoniłem nie raz. Ale ludziom nie dogodzisz. Nie dość że jeździł do końca miesiąca to jeszcze źle.

Pozostałe