Urzędnik na bani

  • 07.04.2020, 14:04
  • GD
Urzędnik na bani
Pracownik urzędu gminy popisał się wyjątkową głupotą. 57-latek przyszedł do pracy pijany i miał problemy z wykonywaniem powierzonych mu obowiązków.

Policjanci pojawili się w Urzędzie Gminy Rudnik w ubiegły czwartek. Wiadomość o interwencji wobec jednego z pracowników dotarła do redakcji tego samego dnia.

- Policjanci z posterunku w Żółkiewce zostali powiadomieni o osobie mogącej znajdować się po użyciu alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało, że 57-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Postępowanie zakończy się mandatem lub wnioskiem do sądu z art. 70 par. 2 kodeksu wykroczeń - informuje mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Przepis ten mówi, że kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe podlega karze aresztu lub grzywny.

- Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Byłem zmuszony do wezwania policji z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że jeden z pracowników urzędu może być pod dużym wpływem alkoholu. W dniu interwencji nie mógł wykonywać swoich obowiązków, a dzień wcześniej przybył do pracy ze sporym opóźnieniem - mówi wójt Paweł Kucharczyk.

Z naszych ustaleń wynika, że nie jest to pierwszy taki wybryk tego pracownika Urzędu Gminy Rudnik.

- Nie wyobrażam sobie współpracy z osobą, która zachowuje się w pracy tak nieodpowiedzialnie. Znając jego wcześniejsze problemy z nadużywaniem alkoholu, na początku naszej współpracy jasno określiłem, że nie będzie taryfy ulgowej. Sprawa jest świeża, więc nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji. Będę analizował i rozważał wszelkie dostępne kroki prawne w tym zakresie - dodaje wójt Rudnika.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe