Wracał z zagranicy, złapał koronawirusa

  • 06.04.2020, 08:56 (aktualizacja 11.04.2020, 09:29)
  • GD
Wracał z zagranicy, złapał koronawirusa
Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem mieszkańca powiatu krasnostawskiego stwierdzono 31 marca. To mężczyzna w wieku 21-40 lat.

Informację o pierwszym przypadku zakażenia w powiecie krasnostawskim przekazała w ubiegły wtorek rzeczniczka wojewody lubelskiego. Z komunikatu Agnieszki Strzępki wynika, że mężczyzna miał styczność z osobą, która zachorowała na COVID-19. 

Jak udało się nam ustalić, mężczyzna wracał z zagranicy i zauważył u siebie objawy choroby wywołanej koronawirusem. Nasi rozmówcy podkreślają, że zachował się bardzo odpowiedzialnie i nikogo nie naraził na zagrożenie. W trakcie powrotu do domu powiadomił służby sanitarne i trafił prosto na oddział zakaźny w Chełmie. 

Stan mieszkańca powiatu krasnostawskiego został określony w komunikacie rzeczniczki wojewody jako dobry.

Kiedy rozeszła się wieść o pierwszym chorym na koronawirusa w powiecie krasnostawskim, niektórzy mieszkańcy wpadli w panikę. Na portalach społecznościowych zaczęli gorączkowo szukać informacji o tożsamości mężczyzny i miejscu jego zamieszkania. Do naszej redakcji również dotarło kilka sygnałów, kim może być osoba zakażona. Nie publikujemy jednak niepotwierdzonych informacji, aby nikogo nie narażać na ostracyzm społeczny i nie powodować niepotrzebnej paniki.

Od 28 marca Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie codziennie publikuje mapkę z zestawieniami dla każdego powiatu dotyczącymi koronawirusa. Liczby zmieniają się jak w kalejdoskopie. Według stanu na 3 kwietnia, w kwarantannie na terenie powiatu krasnostawskiego przebywało 294 osoby, a  objętych nadzorem epidemiologicznym było 216 mieszkańców.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe