Dziury załata spółka miasta

  • 04.04.2020, 09:54 (aktualizacja 04.04.2020, 10:26)
  • AN
Dziury załata spółka miasta
Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie zajmie się bieżącymi remontami dróg i chodników w mieście. Ratusz rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

W postępowaniu wzięły udział trzy firmy. Jedna z ofert - firmy z Krupego - została odrzucona. "Na polu boju" zostały więc propozycje Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lubartowa. Pierwsza z ofert otrzymała prawie 97 punktów, druga - niewiele ponad 83 punkty. W przypadku Chełma wyższe noty otrzymały kryteria odnoszące się do ceny oraz warunków gwarancji.

Przypomnijmy. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa wyceniło swoją usługę na 1 mln 125 tys. 725,18 zł. Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie za remonty bieżące zaproponowało kwotę 1 mln 188 tys. 363,27 zł.

Trzecia oferta należała do Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego BRUNPOL z Krupego. Firma z powiatu krasnostawskiego wyceniła remonty bieżące w mieście na 807 tys. 482,70 zł. Była to najniższa kwota wśród wskazanych przez oferentów.

Bezpośrednio przed otwarciem ofert miasto poinformowało, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 1 mln 341 tys. 990,42 zł brutto.

Zakres zamówienia obejmuje konserwację i remonty bieżące nawierzchni ulic oraz naprawę nawierzchni gruntowych na terenie miasta. Minimalna wymagana gwarancja to 6 miesięcy dla gruntówek oraz rok na remonty nawierzchni bitumicznych i chodników.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe