Na kwarantannie wyszli na spacer. Zatrzymała ich policja

  • 04.04.2020, 09:27
  • oprac. MP
Na kwarantannie wyszli na spacer. Zatrzymała ich policja
Poważne konsekwencje grożą parze, która w piątek (3 kwietnia) wybrała się na spacer w gminie Żmudź. Jak się okazało, oboje objęci są kwarantanną, której warunki złamali. Odpowiedzą też za wykroczenia związane z ograniczeniami w przemieszczaniu się oraz inne, które wynikły w związku z interwencją.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Żmudzi zwrócił uwagę na parę, która spacerowała po jezdni w gminie Żmudź.

- Jak się okazało byli to mieszkańcy tej gminy. Nie zachowywali przy tym określonej przepisami  odległości  od siebie. Policjant ustalił, że oboje objęci są kwarantanną domową, której warunki złamali. Mężczyzna używał wulgarnych słów, wyrzucał papierki na jezdnię i chciał wprowadzić policjanta w błąd co do swojej tożsamości. Wobec obojga skierowany będzie wniosek o ukaranie do sądu. Zostanie też w tej sprawie przesłana informacja do służb sanitarnych - mówi Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie.

Policjanci przypominają, że wprowadzone ograniczenia mają na celu dobro nasz wszystkich. Osoby, które się do nich nie stosują narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale też innych. Niestosowanie się do zasad kwarantanny zagrożone jest grzywną od 5 000 nawet do 30 000 złotych.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdziwiony
Zdziwiony 04.04.2020, 13:18
A do łóżka z kochanką można jeszcze iść czy mandat?
bb
bb 04.04.2020, 17:13
Jak masz szerokie łóżko i się położycie na brzegach to będzie bezpieczna odległość:D

Pozostałe