Od Wielkiej Niedzieli w kościołach będzie mogło przebywać 50 osób

  • 02.04.2020, 13:14
  • Żródło: Gazeta.pl
Od Wielkiej Niedzieli w kościołach będzie mogło przebywać 50 osób
Podczas wtorkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił szereg zaostrzonych przepisów mających na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dotyczą one m.in. nowych zasad robienia zakupów oraz zakazu przemieszczania się nieletnich samodzielnie poza domem. W rozporządzeniu Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. jest jednak zapis dotyczący również mszy, w których będzie mogło brać udział nie pięć, a 50 osób.

W drugiej połowie marca rząd wprowadził ograniczenia dotyczące uroczystości kościelnych, wedle których mogło w nich brać udział (poza duchownymi i pracownikami) maksymalnie pięć osób. We wspomnianym wyżej rozporządzeniu czytamy jednak, że od Wielkiej Niedzieli limit ten zostanie zwiększony – i to dziesięciokrotnie.

- Ograniczenia (...) polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu - w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania.

 

Źródło: Gazeta.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
córka gosposi biskupa
córka gosposi biskupa 04.04.2020, 16:44
Pozamykać kościoły, postawić skarbonki wielkie jak urny wyborcze i niech prosty lud przynosi panom w sutannach ostatni grosz bo Ci muszą przecież z czegoś żyć. Utrzymanie "gosposi", prezent dla ministranta czy kleryka o niebieskich oczach no i oczywiście panu biskupowi trzeba odpalić minimum kila tysięcy miesięcznie.
Katolicki
Katolicki 02.04.2020, 17:10
Wielka Niedziela to inna nazwa Niedzieli Wielkanocnej, pierwsza lepsza strona w Google to mówi... A na innych stronach medialnych jest taka sama tresć rozporządzenia, więc w czym problem? Artykuł jak każdy inny
Aaaa
Aaaa 02.04.2020, 15:59
Po pierwsze to od kiedy to jest Wielka Niedziela? Po drugie przeczytaj jeszcze raz że zrozumieniem rozporządzenie MZ i napisz jeszcze informacje na ten temat.
Katolik
Katolik 02.04.2020, 15:22
To nie jest Wielka Niedziela tylko Niedziela Wielkanocna.

Pozostałe