Oskarżeni o seksbiznes chcą poddać się karze

  • 02.04.2020, 14:15 (aktualizacja 02.04.2020, 14:17)
  • (apm)
Oskarżeni o seksbiznes chcą poddać się karze
Dwie kobiety z powiatu chełmskiego i mężczyzna z zamojskiego, którzy – według śledczych - czerpali korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby i na tym biznesie zarobili prawie 100 tys. zł, zostaną skazani bez przeprowadzania rozprawy.

Prokuratura ma już gotowy akt oskarżenia i wniosek do sądu. Jak udało nam się ustalić, oskarżeni przystali na kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem.

Śledztwo dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby na terenie Zamościa i Chełma, w okresie od listopada 2017 roku do lutego 2019 roku nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

Jak wynika z ustaleń, zatrudnione w agencjach towarzyskich na terenie Zamościa oraz Chełma kobiety – Polki i Ukrainki - musiały oddawać część zysków osobom, które nadzorowały ich pracę. Proceder ten miał trwać ponad rok. W tym czasie troje podejrzanych – dwie kobiety z pow. chełmskiego (31 i 40 lat) oraz mężczyzna z powiatów zamojskiego osiągnęli korzyści majątkowe w łącznej kwocie ponad 100 tys. zł.

Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności procesowych wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji i poręczenia majątkowego. Skorzystali z możliwości wydania wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy. Wniosek i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonymi kar został już skierowany do Sądu Rejonowego w Zamościu. Jak udało nam się dowiedzieć, oskarżeni przystali na kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem. Termin posiedzenia w tej sprawie jeszcze nie został wyznaczony.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe