Strażnicy informują o zagrożeniach

  • 02.04.2020, 07:54
  • AN
Strażnicy informują o zagrożeniach
Straż miejska dba o bezpieczeństwo mieszkańców i przestrzeganie zasad obowiązujących w związku z epidemią. Strażnicy nie tylko podają bieżące komunikaty, ale też uważnie przyglądają się obywatelom.

- Jedno z ważnych nowych zadań to informowanie mieszkańców o zagrożeniach. Codziennie patrol jeździ z megafonem i czyta aktualne komunikaty dotyczące bezpieczeństwa. Apelujemy o zachowanie rozwagi oraz mówimy o zagrożeniach. Podajemy także ważne dla chełmian numery telefonów - informuje Zbigniew Grochmal, komendant straży miejskiej.

Straż miejska pracuje niemal w pełnym składzie, jeden z pracowników jest na zwolnieniu lekarskim, jest po operacji, więc jego nieobecność nie ma nic wspólnego z epidemią.

- Cieszę się, że wszyscy podeszli do swojej pracy odpowiedzialnie i z rozwagą. Jesteśmy gotowi na nowe zadania - dodaje komendant.

Na razie do zadań strażników należy też zwracanie uwagi na to, jak mieszkańcy stosują się do zaleceń rządu. Chodzi m.in. o młodych ludzi, którzy jeszcze próbują w grupkach przemieszczać się po mieście lub przesiadywać na osiedlach.

- Zwracamy im uwagę, aby nie spędzali wolnego czasu tak, jakby mieli ferie czy wakacje. Na razie tylko rozmawiamy, nie ma powodu, aby uciekać się do stosowania kar - tłumaczy Grochmal. - Zresztą widok radiowozu robi swoje. Ostatnio grupka młodych ludzi zgromadziła się na osiedlu Zachód przy pomniku, gdy podjechaliśmy, szybko się rozpierzchli.

Strażnicy miejscy odwiedzają też duże sklepy, aby sprawdzić, czy mieszkańcy stosują się do nowych przepisów. Są też gotowi do wsparcia pracowników MOPR, na razie nie ma jednak takiej potrzeby.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe