Wirus zamknął cmentarz parafialny

  • 01.04.2020, 14:15
  • AN
Wirus zamknął cmentarz parafialny
Najpierw na teren cmentarza w ogóle nie można było wejść. Pod koniec tygodnia na prośbę chełmian otworzona została jedna brama. Skąd taki pomysł? Podobno nekropolia przy ul. Lwowskiej stała się miejscem spotkań młodzieży.

- Bramy cmentarza parafialnego przy ul. Lwowskiej zostały zamknięte. Ludzie są wściekli i nie rozumieją dlaczego. Przecież wiadomo, że przy grobach nikt nie będzie robił zgromadzeń. A co, jak ktoś czuje potrzebę zapalić znicz swoim bliskim? Jak ma to zrobić? Zamykanie cmentarza to już przesada - zaalarmowała nas oburzona Czytelniczka.

Informacja o zamknięciu nekropolii pojawiła się na początku tygodnia. Komunikat mówił wyraźnie, że z powodu koronawirusa wszystkie bramy cmentarza zostają zamknięte do odwołania, a w sprawach pilnych zainteresowani są proszeni o kontakt telefoniczny pod podanym numerem telefonu. Dlaczego administrator cmentarza musiał uciekać się do tak drastycznych środków ostrożności? Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, w ostatnim czasie po cmentarzu kręciło się sporo młodych osób, które z racji zawieszonych lekcji miały nieco więcej czasu. Na cmentarzu nikt ich nie sprawdzał i nie legitymował, bez przeszkód mogli spędzać wspólnie czas.

- Powód znam ja i proboszcz, i nie muszę się nikomu tłumaczyć - poinformował nas administrator cmentarza, kiedy spytaliśmy go, dlaczego obiekt został zamknięty.Widocznie niezadowolonych z decyzji było więcej, bo już na koniec tygodnia zapadła decyzja o otworzeniu jednej z bram. - Jak sytuacja zostanie opanowana, to wszystkie bramy zostaną otwarte. Na dzisiaj otworzyliśmy jedną - naprzeciwko czerwonej kaplicy. Jak ktoś chce odwiedzić groby bliskich, to może to zrobić - poinformował nas w piątek administrator.

- Dziwne to wszystko. Cmentarza komunalnego nikt nie zamyka - komentuje nasza rozmówczyni. - Cieszę się jednak, że otworzyli tę jedną bramę, bo dzięki temu mogę zapalić świeczkę na grobie bliskiej mi osoby.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kasia
Kasia 06.04.2020, 18:47
Ciekawe czy w zwiazku z wirusem administrator obniży ceny. Bo zdzierca z niego straszny.
Frana
Frana 08.04.2020, 14:41
Ale porządek na cmentarzu mamy jak nigdy poprzednio.

Pozostałe