Młyn Michalenki zainspirował

  • 01.04.2020, 07:18
  • AN
Młyn Michalenki zainspirował
Aż 16 oferentów odpowiedziało na ogłoszenie miasta dotyczące opracowania dokumentacji na rewitalizację tzw. Młyna Michalenki. Jak widać, budynek ma potencjał, który zainspirował rzeszę architektów praktycznie z całej Polski.

Chodzi o opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rewitalizacji budynku dawnego młyna, wraz z przyległą działką, na potrzeby działalności kulturalno-muzealnej. Projekt ma być gotowy do 5 czerwca tego roku.

Do jego opracowania zgłosiły się firmy m.in. z Katowic, Lublina, Warszawy, Poznania, Krakowa, Kielc czy Łodzi. Wpłynęła też jedna oferta z Chełma. Wyceny usługi są bardzo różne i kształtują się od niewiele ponad 120 tys. zł do powyżej 600 tys. zł. Najniższą cenę zaproponowała Pracownia Usług Inwestycyjnych Manwar Biuro Projektów Ryszarda Mazurka z Lublina. Projekt wyceniony został na 123 tys. zł. Najwyżej swoją pracę wyceniło Studium sp. z o.o. z Warszawy. Cena podana w ofercie to 610 tys. 80 zł.

Kwota, jaką miasto zamierza przeznaczyć na ten cel, to 419 tys. 896 zł 58 gr. Przy ocenie urzędnicy będą brali pod uwagę trzy kryteria: cenę, doświadczenie projektanta oraz wysokość kary umownej, przy czym za podanie konkurencyjnej ceny można zdobyć najwięcej punktów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 02.04.2020, 08:53
Wstyd co się dzieje oddać te pieniądze szpitalom w takiej chwili myśleć o głupotach to grzech i hańba kto tym rządzi paranoja !!!!!
Mariusz
Mariusz 01.04.2020, 14:45
Bez wątpienia młyn należy zagospodarować i jakieś środki to pochłonie ale informacja, że przeznaczono na "koncepcję" 400 tys. zł. podczas gdy w sytuacji pandemii szpital miejski dostał od samorządu 100 tys. zł. jest delikatnie mówiąc irytująca. Ludzie zejdźcie na ziemię!
gość
gość 02.04.2020, 09:08
Młyn przeżył niejedną epidemię i głupawe komentarze. Epidemia epidemią, a życie toczy się dalej.

Pozostałe