Rozpoczną się kolejne remonty

  • 31.03.2020, 14:06
  • AN
Rozpoczną się kolejne remonty
Prezydent Jakub Banaszek informuje, że mimo epidemii ratusz stara się pracować normalnie, w związku z tym trwają przygotowywania do kolejnych prac drogowych w mieście. Część z nich rozpocznie się lada moment.

W najbliższym czasie zacznie się remont ul. Ceramicznej. Chodzi o kolejny, ostatni już odcinek. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Ma kosztować ponad 1 milion 800 tys. złotych. Wsparcie z FDS wynosi blisko 1 milion 500 tys. zł.

Wkrótce rozpocznie się również remont ul. Kolejowej na odcinku od dworca PKP w stronę ul. Obłońskiej. To zadanie także uzyskało dofinansowanie z funduszu. Prace dotyczące dwóch ulic Obłońskiej i Kolejowej oszacowane zostały na prawie 10 mln zł, a dofinansowanie z FDS wyniesie 7 mln 726 tys. zł.

Kolejna inwestycja, która uzyskała wsparcie z tego samego źródła, to przebudowa ulicy Zenona Waśniewskiego – łącznika między centrum miasta a al. Armii Krajowej. Koszt zadania to 554 tys. zł. Dofinansowanie z FDS wyniesie nieco ponad 443 tysiące zł. Kolejna inwestycja zakwalifikowana do wsparcia to budowa Alei 3 Maja wraz z rondem. Zadanie wycenione zostało na 5 mln 990 tys. zł, z czego 4 mln 792 tys. zł stanowi dofinansowanie.

W II kwartale tego roku, jak informuje prezydent Banaszek, powinny się rozpocząć remonty ulic: Sybiraków, Jagiellońskiej, Okszowskiej i Batorego. Ratusz czeka obecnie na podpisanie umów z wykonawcami.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe