Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Niestraszna epidemia, gdy dają zasiłek

Chełmianie korzystający z pomocy finansowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie za nic mają zalecenia w sprawie epidemii. W poniedziałkowy poranek tłumnie zgromadzili się przed budynkiem tzw. opieki, aby pobrać świadczenia. Okazuje się, że wszystko przez opóźnienie, które powstało nie z winy MOPR.
Niestraszna epidemia, gdy dają zasiłek

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie jest jedną z niewielu instytucji w mieście, która mimo epidemii pracuje prawie normalnie. Oznacza to, że ośrodek przyjmuje wnioski, wypłaca pieniądze i wydaje dokumenty często niezbędne do normalnego funkcjonowania jego podopiecznych.

W ubiegły poniedziałek MOPR rozpoczął wypłatę zasiłków okresowych, stałych i celowych dla osób, które nie posiadają kont bankowych. Mieszkańcy zignorowali wcześniejsze uzgodnienia z pracownikami i szturmem ruszyli na kasę jednostki, gdy tylko została otwarta. Przed budynkiem MOPR pojawiło się w jednym momencie kilkudziesięciu interesantów, którzy wbrew nakazowi unikania zgromadzeń stworzyli doskonałe warunki do przenoszenia się koronawirusa, a więc realne zagrożenie dla siebie nawzajem.

- Uczulaliśmy ludzi telefonicznie, aby nie tworzyli kolejek, umawialiśmy na godziny. Jednak naszych zaleceń nie potraktowali poważnie. Na dodatek nie mogliśmy od razu wypłacić pieniędzy z banku, więc zrobiło się opóźnienie - mówi Katarzyna Sokołowska, dyrektor MOPR.Kasy w MOPR czynne są od godz. 9. Jeszcze przed otwarciem, jak wyjaśnia dyrektor ośrodka pomocy, pracownice jak zawsze udały się do banku po pieniądze.  Okazało się jednak, że bank czynny jest od godz. 10, a na dodatek ma też sporo swoich petentów.- Tak naprawdę pieniądze do wypłat mieliśmy dopiero po godz. 11. Wcześniej rozdysponowaliśmy jedynie tzw. pogotowie kasowe. Dlatego właśnie przed ośrodkiem zebrała się grupa osób - tłumaczy Sokołowska.Pracownicy sami próbowali przemówić petentom do rozsądku, wezwana została też straż miejska.

- Ludzie byli grzeczni, spokojni, ale rzeczywiście tworzyli skupisko. Najgorzej sytuacja wyglądała na schodach. Ci, co stali dalej, zachowywali odstępy - tłumaczy dyrektor MOPR.

Każda osoba, która wchodziła do budynku MOPR, miała mierzoną temperaturę i musiała odkazić ręce. Dopiero po wykonaniu tych czynności otrzymywała wypłatę. Niestety w przypadku zasiłków bez podawania nr konta nie ma innej możliwości rozliczenia.

- Apelujemy do mieszkańców o zdrowy rozsądek. Świadczenia nie są zagrożone, a każdy - komu je przyznano - otrzyma pieniądze. Nie ma potrzeby, by ustawić się pierwszym w kolejce, gdy do przedsionka MOPR wpuszczane są po dwie osoby. W ciągu kilku godzin wszyscy odbiorą należne świadczenia - informuje dyrektor MOPR. - By zapobiec powstawaniu niebezpiecznych sytuacji, placówka rozważa wyznaczenie specjalnej strefy dla kolejki i zaangażowanie straży miejskiej w utrzymaniu porządku.

Najlepszym rozwiązaniem jest telefoniczne umówienie się na wypłatę świadczenia. Można to zrobić pod nr tel. 82 565 82 59, 82 564 22 50.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama